Що робити з невикористаними квитками львівського електротранспорту?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 вересня ціна за проїзд зросте до 3 гривень

До 10 вересня львів’янам пропонують обміняти невикористані квитки на електротранспорт вартістю 2 грн на нові талони за 3 грн. Щоправда, в грошовому еквіваленті, або ж різницю доведеться доплатити. Обміняти квитки можна буде у кіосках «Львівелектротрансу» на вул. Сахарова, вул. Шота Руставелі та вул. Княгині Ольги. Про це пише Zaxid.net.

«Львівелектротранс» уже замовив партію нових талонів: 6 мільйонів звичайних, та 2 мільйони пільгових. Цього має вистачити на три місяці. Їх вже розвозять по депо, а з 1 вересня їх продаватимуть в трамваях, тролейбусах та кіосках на зупинках.

Нагадаємо, з 1 вересня проїзд у львівських трамваях та тролейбусах подорожчає. Звичайний квиток коштуватиме 3 грн, а пільговий – 1,5 грн. Таке рішення прийняв у середу, 30 серпня, виконком міської ради.

Мовляв, ЛКП «Львівелектротранс» – збиткове. Адже понад 60% пасажирів трамваїв та тролейбусів – пільговики. Додають фінансових труднощів і «зайці», через яких «Львівелектротранс» щомісяця втрачає близько мільйона гривень. А ще потрібно піднімати зарплати, купувати нові транспортні засоби та регулярно платити за електроенергію.

«У той період, коли розраховувався діючий тариф 2 гривні, вартість одного кіловата була на рівні 36 коп. Сьогодні ж один кіловат цієї ж електроенергії коштує для нас 2,25 грн», – пояснив речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

Відтак минулого року нарахували більше 61 млн грн збитків. Цього року прогнозують – 78 млн грн збитків. Підняття тарифів дозволить дещо зменшити цю суму. Та все ж, нова ціна у три гривні не дозволить підприємству заробляти.

«Економічно обґрунтована ціна на проїзд в електротранспотрі у місті Львові на сьогодні складає 3,70 грн. При такій ціні підприємство працювало б у нуль», – розповів заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Та наразі тарифи вирішили піднімати поступово. Наступного року їх, можливо, переглянуть ще раз.

Аби заощадити, львів’янам радять придбати проїзний. Наразі він буде коштувати 100 грн. У жовтні-листопаді абонемент також подорожчає. На сайті ЛМР триває опитування мешканців щодо того, за яку ціну вони готові купувати абонементи на електротранспорт.

Share.