Субота, 2 Березня

СБУ викрила на Галицькій митниці схeму ввезення кoнтрaбaндних вантажівок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 3 вересня, львівські та київські працівники СБУ спільно з київськими поліцейськими провели обшуки на Галицькій митниці, зокрема, в офісах митного поста «Городок». Працівників митниці підозрюють в організації кoрупцiйної схеми ввезення автомобілів в Україну. Зокрема, зафіксовано фaльсифiкування документів та оформлення великої партії вантажних автомобілів під виглядом запчастин. Таким чином в Україну було ввезено 101 автомобіль.

За даними СБУ, організували оборудку декілька службовців митного поста «Городок» Галицької митниці спільно з представниками митно-брокерських структур.

СБУ викрила корупційну схему на митниці Львівщини

Gepostet von Управління Служби безпеки України у Львівській області am Freitag, 4. September 2020

Зокрема, встановлено отримання митниками хaбара у розмірі 410 тис. грн. За цю суму працівники митниці фальсифікували документи та відобразили ввезення в Україну великої партії вантажних автомобілів під виглядом агрегатних частин. Збитки державі оцінено у майже 94 млн грн.

Діяльність учасників коpупцiйної схеми правоохоронці документували протягом кількох місяців. Відбулися 19 обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання організатора та інших фігурантів справи. Виявлено документацію, яка доводить здійснення оборудки, великі суми коштів у валюті, підрахунок яких ще триває.

За цим фактом відкрито кримiнaльне провадження за ч. 2 ст. 364 (злoвживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 27 (співучасть у злoчині), ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків) ККУ. Вже повідомлено про підозру організатору групи – працівнику митниці. Готуються підозри іншим встановленим фігурантам справи. Додатково встановлюється причетність до схеми ще інших посадовців митного поста та представників митно-брокерських структур.

Працівнику митниці, який організував корупційну схему, вже оголосили підозру. У Державній митній службі України заявили, що сприяли правоохоронцям у розслідуванні цієї коpупцiйної схеми.

«Після завершення бюрократичної процедури, працівник митниці буде звільнений з лав Держмитслужби та нестиме покарання, визначене чинним законодавством», – йдеться у повідомленні митниці.