П’ятниця, 22 Вересня

СБУ провела масштабні обшуки у військкоматах 11 областей, зокрема, у Львівській

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Правоохоронці викрили масштабну схему видачі довідок ВЛК про непридатність до військової служби, до якої причетні службовці та члени ВЛК 11 областей, пише Zaxid.net.

Як повідомили 1 серпня в Нацполіції, службовці Білгород-Дністровського РТЦК та СП [колишній військкомат], спільно з членами військово-лікарської комісії та посередниками за хабарі орієнтовно від 6 до 10 тисяч доларів США налагодили схему видачі довідок про непридатність до військової служби, на основі яких ухилянтів списували з обліку.

Упродовж одного-двох днів ухилянти ставали на облік в Білгород-Дністровському РТЦК та СП, проходили ВЛК, після чого їх визнавали непридатними. При цьому, чоловіки під час проходження ВЛК навіть не приїжджали в Білгород-Дністровський. Потім ці документи вони використовували для виїзду закордон. Після оформлення фіктивних документів фігуранти схеми надавали ухилянтам «маршрут» втечі за кордон, який пролягав через міжнародний пункт пропуску «Старокозаче» в Одеській області.

«Для пошуку клієнтів посадовці організували розгалужену мережу «посередників», які діяла на Київщині, а також в Одеській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській, Львівській та Полтавській областях», – повідомили в СБУ.

Правоохоронці викрили щонайменше 14 чоловіків, які скористалися цією схемою для втечі за кордон.

СБУ провела майже 100 обшуків на території Києва, Київської, Полтавської, Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Житомирської, Івано-Франківської та Черкаської областей. Службовці Білгород-Дністровського РТЦК та СП знищили частину службових документів, зокрема й особових справ, облікових карток та медичної документації ухилянтів, попри те, що за законом ця інформація має зберігатися мінімум 5 років.

Слідчі повідомили фігурантам про підозри за сімома статтями Кримінального кодексу. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Невдовзі суд обере їм запобіжні заходи.