Понеділок, 25 Вересня

СБУ оприлюднила архівні документи про «Розстріляне відродження»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Служба безпеки оприлюднила розсекречені документи з архівів КДБ СРСР, у яких містяться документальні факти репресій щодо представників «Розстріляного відродження», репресованих у 1937-1938 роках.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тисяч українців. Більшість із них були розстріляні. А їхнім родинам повідомляли про смерті від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива — з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті в довідках ставити довільно, у межах 10 років після арешту», — йдеться у повідомленні СБУ.

Колекція документів опублікована з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій.

«Наприклад, точна дата розстрілу українського режисера Леся Курбаса — 3 листопада 1937 року. Хоча за документами він нібито загинув у таборах у 1942-му. І через 19 років після реальної смерті Курбаса в архівах КДБ Архангельскої області з’явиться висновок: скасувати розстріл через відсутність складу злочину», — зазначали у повідомленні.

Документи доступні за посиланням http://bit.ly/3bDne86

«Розстріляне відродження» — духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 20-х і 30-х рр. XX ст. в Українській СРР, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, філософії, живопису, музики, театру, кіно та яке було знищене сталінським режимом.