Samsung розпочала продаж смартфонів для військових

Компанія Samsung не надто відома своїми захищеними смартфонами, адже робить ставку на інші сегменти ринку. В асортименті виробника є лінійка Galaxy Xcover, сертифікована за стандартом MIL-STD-810, але її моделі не належать до числа найпопулярніших, а скоріше становлять окрему вузьку нішу. Схоже, корейський виробник вирішив створити ще більш вузькоспеціалізовані моделі — телефони для військових та співробітників спецслужб.

Захист найвищого рівня

У продаж надійшли «тактичні» телефони Самсунг, які компанія представила в травні 2023 року. Взагалі-то, це не зовсім нові моделі — виробник взяв за основу флагман Galaxy S23 та захищений смартфон Galaxy XCover6 Pro і випустив їхні тактичні версії. За основними характеристиками (дисплей, процесор, об’єм оперативної пам’яті) вони нічим не відрізняються від цивільних аналогів. Різниця полягає у підвищеному захисті та важливих додаткових можливостях.

По-перше, йдеться про фізичний захист — телефони захищені від пилу та води, поставляються у спеціальних міцних чохлах. По-друге, на апаратному рівні у пристрій вбудована платформа безпеки Samsung KNOX, що забезпечує підвищений рівень шифрування даних.

Розширені можливості

Крім того, обидва смартфони мають такі функції, які не зустрінеш у звичайних моделях. До них можна підключати безпілотні літальні апарати, прилади нічного бачення, лазерні далекоміри, зовнішні GPS-навігатори. Також гаджет можна під’єднати до захищених радіоканалів військових радіостанцій.

Ще однією цікавою функцією є прихований режим, під час якого вимикається LTE та автоматична передача GPS, блокується випромінювання радіосигналів, щоб користувач міг виходити в ефір без страху, що переговори будуть перехоплені, а його місцеперебування визначить супротивник. Також у смартфонах встановлені спеціальні додатки для розвідки місцевості, обміну даними, наведення на ціль, навігації під час проведення операцій.

Повідомляється, що при створенні нових смартфонів інженери Samsung співпрацювали з міністерством оборони США.