Неділя, 23 Червня

Садовий звернувся до генпрокурора через крадіжку майна на 500 млн грн у центрі Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вівторок, 30 травня, о 12:00 апеляційний господарський суд вирішить, чи можна за допомогою «чорних реєстраторів» забирати в громади ділянку у центрі міста. Таким чином львів’ян хочуть обікрасти на 500 мільйонів гривень, заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Йдеться про територію біля Оперного театру, де ще донедавна був ринок «Добробут», а також велику кількість нерухомості в центральній частині міста», – йдеться у повідомленні мера.

Відтак міський голова Львова Андрій Садовий особисто прийде на суд разом із заступниками та усіма членами виконкому Львівської міської ради. «Це справді важлива справа! Прошу максимального розголосу! Журналісти та львів’яни, треба відстояти справедливість!», – зазначив Андрій Садовий.

Зараз місто планує повернути цю ділянку в комунальну власність, аби відтворити історичний громадський простір із оновленою архітектурою.

Зазначимо, що справа про ділянку 0,66 га на площі Осмомисла за оперним театром тягнеться з початку 1990-х. Тоді міська рада спільно з українсько-австрійською фірмою заснувала ТОВ «Галінвест» і планувала збудувати тут 5-поверховий готель. Через кризу будівництво зупинилось на рівні фундаменту, а на його місці облаштували тимчасовий ринок «Добробут».

У 2004 році компанії, які володіли частками «Галінвесту», виключили міську раду з переліку засновників. У 2020-2022 роках ТОВ «Галінвест» зареєструвало право користування ділянкою та право власності на промислово-продовольчий торговий центр площею 5211 м2, якого насправді не існує.

Згодом «Галінвесту» закрив ринок «Добробут» та дозволив компанії «Євротрек» облаштувати на його місці супермаркет «Арсен», який запрацював у квітні 2023 року. При цьому жодних дозволів на це будівництво міська рада не видавала.

Привласнення комунальної ділянки та майна Львівська міськрада оскаржує в суді. 2 березня Господарський суд Львівської області в задоволенні позову відмовив. Детальніше про те, як міське майно перейшло в приватну власність, читайте у матеріалі «Замість “Добробуту” – “Арсен”»

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Галінвест» належить австрійській компанії «Ост-інвест-унд Баупроектменеджмент Г.М.Б.Г», кінцевим бенефіціаром якого є львівʼянин Валерій Холодило. Фірма зареєстрована за адресою ринку «Добробут» на вул. Старій, 3.