Садовий у Давосі розповів про ідею створення транспортного хабу у Жовкві

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Жовкві на Львівщині планують створити транспортний хаб. Наразі таке рішення залишається лише на рівні ідеї, однак проєкт хочуть реалізувати.

Спершу про це стало відомо під час виступу міського голови Львова Андрія Садового на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, згодом інформацію у коментарі Tvoemisto.tv підтвердив міський голова Жовкви Олег Вольський.

Така ідея вона виникла після рішення «Укрзалізниці» прокласти три вузькі шляхи європейського стандарту: з Варшавського напрямку, з Кракова та з Угорщини. Садовий зазначив, що Львів готує конференцію, на якій презентуватимуть нові транспортні проєкти, пов’язані з інтеграцією з європейською залізничною інфраструктурою.

«”Укрзалізниця” планує прокласти до Львова три вузькі шляхи європейського стандарту: з Варшавського напрямку, з Кракова через Перемишль та з Угорщини, у зв’язку з чим є ідея транспортного хаба у Жовкві», – сказав Андрій Садовий.

Він обговорював цю конференцію наприкінці минулого місяця у Брюсселі з директорами різних департаментів ЄС, зокрема, мав зустріч із транспортним департаментом.

«Жовква є на перетині між Львовом і державним кордоном, це буде великим плюсом для наших громад. Предметно це питання наразі не обговорювалось, але плануємо працювати над цим. З наступного тижня будемо думати, як це реалізувати. Коли це дійде до рівня організації, то Жовківська міська рада активно включиться і буде над цим працювати», – додав міський голова Жовкви.

Нагадаємо, що цьогоріч на Львівщині планують прокласти євроколію від Рави-Руської до смт Брюховичів. У майбутньому цей маршрут повинен сполучати залізницею Львів та Варшаву для пасажирських перевезень.