Міський голова Львова вважає, що під час війни рішення про початок навчального року має приймати той, хто несе відповідальність на місцях. Про це Андрій Садовий написав на своїй сторінці у Facebook.
“Сумно читати обґрунтування освітнього омбудсмена про те, чому громади не можуть почати навчальний рік швидше ніж 1 вересня. Дуже багато документів, дуже багато рутини, дуже багато обмежень. Все це говорить лише про одне – наша освіта потребує змін”, – написав він.
За словами міського голови Львова, якби на початку повномасштабного орієнтувались на те, що прописано у документах – школи не стали б прихистками для переселенців.
“У 2022 році не було закону, чи якогось акту, де б писало, що всі школи та театри мають стати прихистками для українців з інших регіонів, а міські автобуси можуть возити людей на кордон. Ніхто не сказав що робити, якщо твій сусід – країна-гній. Але була швидка реакція на велику війну. Це називається здоровий глузд”, – каже Андрій Садовий.
Міський голова Львова заявив, що якщо взимку ситуація з енергетикою, або опаленням погіршиться, школи відкриють свої двері для всіх, кому треба зігрітись, або зарядити свої пристрої.
“Навчальний процес буде перервано. Що тоді рекомендуватимуть люди, які знають всі закони та правила? ZOOM? Вибачте, але ні. На третьому році війни ми вже знаємо, що це так не працює”, – каже Андрій Садовий. – Саме тому ми плануємо розпочати навчання 19 серпня. Семестр триватиме до Різдва. Якщо ситуація буде кращою, аніж попередні прогнози, ми переглянемо термін канікул. У час війни такі рішення має приймати той, хто несе відповідальність на місцях”.
Андрій Садовий закликав міністра освіти дослухатись до цієї думки.
“Я розумію, що важко контролювати таку величезну структуру. Хочемо, щоб ви були нашими візіонерами та наставниками, а не комісарами”, – звернувся він. При цьому мер вважає, що те, що в серпні спека і всі діти по відпустках – це взагалі не аргумент.
Що відомо про початок нового навчального року у Львові
У Львові на нараді директорів Львівської МТГ вирішили розпочати навчання у школах 19 серпня. аргументували таке рішення надзвичайно складною ситуацією з електроенергією. Таким чином у львівській мерії хочуть гарантувати повноцінний шкільний навчальний рік. У разі повного блекауту всі львівські школи стануть цілодобовими пунктами незламності.
Згодом керівник управління освіти заявив, що літні канікули треба скоротити. А від довгих літніх канікул треба відмовитися.
Пізніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив “Еспресо.Захід”, що поки правових підстав розпочинати новий навчальний рік раніше, ніж 1 вересня немає. Під час дії воєнного стану тривалість навчального року, дата його початку або закінчення визначаються Кабінетом Міністрів України