Вівторок, 29 Листопада

Садовий пропонує націоналізувати завод “ЛАЗ” і зробити місце для виробництва електромобілів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мер Львова Андрій Садовий запропонував націоналізувати будівлі, які розташовані на території Львівського автобусного заводу “ЛАЗ”, який ще з 1990-х років належить росіянам. Про це Садовий написав у Facebook.

За його словами, близько 80 підприємств, які зареєстровані на території Львова, повністю або частково належать росіянам.

“Всю інформацію передали до військової адміністрації”, – додав мер Львова.

“Нещодавно прийнятий закон про націоналізацію дозволяє зробити так, щоб у Львові та всіх інших містах України не було навіть маленької частинки, яка може належати ворогу.

Сьогодні на засіданні президії конгресу місцевих та регіональних влад запропонував націоналізувати будівлі, які розташовані на території Львівського автобусного заводу “ЛАЗ”. Він ще з 90-х років належить росіянам.

На основі заводу плануємо збудувати муніципальний індустріальний парк. Це величезна територія близько до центру міста, яка може бути базовою локацією для виробництва електромобілів. Також вже маємо західних інвесторів, які готові запустити виробництво електродвигунів. Тут можуть отримати роботу львів’яни та українці, які були змушені шукати собі новий дім. Дорожня карта вже готова”, – написав Садовий.

Він додав, що чекають рішень Кабміну та РНБО.

Нагадаємо, що земля під будівлями ЛАЗу повністю перебуває у комунальній власності, а от будівлі на ній належать різним юридичним особам, частина з яких пов’язана із російським бенефіціарним власником ЛАЗу Ігорем Чуркіним. Найбільше нерухомості на території ЛАЗу належить закритому акціонерному товариству «Завод комунального транспорту» – 138,6 тис. м2. Нині ЗАТ перебуває у стадії ліквідації.

Уся нерухомість збанкрутілого товариства перебуває під арештом на вимогу львівської податкової. Окрім того, велика частка цього майна перебуває у заставі «Укрексімбанку» та «Фінансової компанії «Форінт», яка у процесі є спадкоємцем «Райффайзену Банк Аваль». У липні 2021 року попри заборону суду «Укрексімбанк» продав на відкритих торгах борги збанкрутілого ЛАЗу. Права вимоги за кредитними договорами та дебіторську заборгованість заводу перед банком за понад 170 млн грн купила київська компанія «Капітал-Фінанс».

Водночас виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про заборону будівництва житла на території колишнього ЛАЗу на вул. Стрийській. Територію заводу передбачили під виробничі та громадські приміщення. Також рішення забороняє змінювати призначення земельних ділянок та розміщення на них житлової забудови.

У переліку майна найбільшими об’єктами є головний виробничий корпус площею 123 тис. м2 та колишня актова зала заводу – пам’ятка архітектури місцевого значення «Комплекс монастиря ордену кармелітів босих та костелу Матері Божої Шкаплерної» площею 4,3 тис. м2. Решта – це склади, гаражі майстерні, вагове обладнання та інші об’єкти.