Четвер, 18 Квітня

Садовий має сподівання, що у 2024 році запрацює львівський аеропорт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мер Львова Андрій Садовий сподівається, що у 2024 році Львів матиме авіасполучення зі світом. Про це, посилаючись на його коментар, повідомило видання LB.ua.

За його словами, кілька місяців тому відбулися цікаві зустрічі з колегами, які несуть відповідальність за безпеку в Ізраїлі. Вони спеціально приїхали для моніторингу ситуації з урахуванням можливості відкриття аеропортів «Львів» і «Бориспіль».

«Проаналізувавши ситуацію, вони однозначно сказали, що авіасполучення треба відкривати негайно. Бо ми втрачаємо дуже багато можливостей. І якщо ми не відновимо авіасполучення у 2024 році, узагалі втратимо його.

Вони наводили приклад Ізраїлю. Коли свого часу ухвалили політичне рішення про аеропорт «Бен Гуріон» і військові виконали його. До речі, в Ізраїлі подібна ситуація до Львова. Позаяк Тель-Авів має 30 кілометрів до безпечної зони — до моря. Так само Львів має 30 кілометрів до безпечної зони — кордону з ЄС. Час підльоту складає лише три-чотири хвилини», – зазначив мер.

Він запевнив, що зараз цілком реально й можливо забезпечити максимальну безпеку польотів.

«Як? Військові знають, що треба робити. До прикладу, Ізраїль мав подібну практику. Вони готові поділитися досвідом.», – доповнив Садовий.

Водночас речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини» наголосив, що перед тим як відкривати будь-який аеропорт, потрібно оцінити загрози й небезпеку, адже міста на заході України росія все ще обстрілює. Якщо в Україні функціонуватиме аеропорт, «росіяни в ньому вбачатимуть потенційну ціль».

Фактично в Україні використовують усі летовища, зауважив Ігнат, але роблять це винятково військові, щоб захистити державу й атакувати противника.

«Питання аеродромів важливе. Зрозуміло, хочеться мати повітряне сполучення. Зокрема з нашими партнерами. Але його треба захищати чимось. Системи Patriot, які можуть захистити від балістики, системи Iris-T, NASAMS — вони в нас не в достатній кількості», — зазначив Ігнат.