П’ятниця, 19 Квітня

Сьогодні в Україні відзначають День Європи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Щорічно свято відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом.  В Україні відзначають День Європи у третю суботу травня.

Україна – єдина країна не член ЄС, яка відзначає свято День Європи на державному рівні.

Після здобуття незалежності Україна ухвалила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейського співтовариства. Саме тому й був встановлений День Європи, який відзначається з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи” у третю суботу травня.

За традицією, в цей день по всій Україні проводилися масові заходи, проте в 2020 році через карантин, все проходить онлайн.

Сьогодні з нагоди свята очільник Львівщини спільно із донькою Софією та в.о. Представника МЗС України у Львові Катериною Терек-Медвецькі урочисто підняли прапор Європейського Союзу біля будівлі Львівської обласної державної адміністрації.

«Для кожного мешканця нашої країни сьогодні — особливий день. Наш народ довів, що ми — європейська нація, незалежна європейська держава. Українці не раз демонстрували всьому світу вірність європейським цінностям: під час Революції Гідності прапори Європейського Союзу майоріли поруч з нашими синьо-жовтими стягами. Вірю, що вже зовсім скоро наша країна стане повноправним членом ЄС та НАТО, адже Україна — серце Європи», — наголосив Максим Козицький.