Четвер, 14 Листопада

Руїни Високого замку відреставрують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська мерія витратить понад 5,4 млн грн на реставрацію та консервацію руїн Високого замку. Про це пише Zaxid.net.

Як зазначено на порталі публічних закупівель Prozorro, переможцем відкритих торгів стала компанія «Арка-Пік», яка раніше проводила ремонт площі Митної у центрі Львова.

У проекті договору вказано, що реставрацію та консервацію руїн компанія має провести впродовж 2017-2018 років. Однак наразі управління охорони історичного середовища Львівської міськради не підписало договору з ТОВ «Арка-Пік».

Це вже друга спроба укласти угоду на реставрацію руїн Високого замку. Попередні торги відбулися 30 травня, однак компанія, яка на них перемогла, відмовилася підписувати угоду через надто низьку ціну (тоді за підсумками торгів ціна з 5,5 млн грн опустилася до 4,8 млн грн).

«Під час торгів вартість робіт була знижена настільки, що переможець тендеру відмовився від укладення угоди. Вони стверджують, що не зможуть за таку ціну виконати роботи. Доведеться тендер оголошувати знову», – пояснювала ZAXID.NET керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець.

Окрім консервації руїн Високого замку планують провести укріплення схилів від зсувів та упорядкувати навколишню територію – жодних добудов чи надбудов робити не планують.

Додамо, що власниками компанії «Арка-Пік» є Олег Дубровний, який у 2015 році балотувався від партії «Воля» до Івано-Франкіської облради, та киянка Наріне Мартиросян.

Поштівка з руїнами стіни Високого замку, 1906

Як відомо, Високий замок – кам’яна фортеця на Замковій горі у Львові. Фрагмент однієї з його стін можна побачити поблизу телевізійної вежі. Згідно з описом, 1562-го року замок був у доброму стані, мав каплицю з необхідними предметами, «королівське мешкання», «муровані хідники», склепіння для «чуваючих», 10 гармат, інструменти для розбивання мурів, чимало куль та пороху. На початку XVIII століття через численні пошкодження замок вже не міг забезпечувати оборону Львова. Поступово міська влада дозволила розібрати його руїни на будівельний матеріал.