Розпочався перший етап над відновленням Ан-225 “Мрія”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фахівці почали перший етап з відновлення найбільшого у світі транспортного літака “Мрія”, що був знищений 27 лютого внаслідок обстрілу аеропорту “Гостомель” російськими окупантами.

Про це повідомив генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв в етері інформаційного марафону.

Наразі проводиться оцінка пошкоджень, підрахунок бюджету на відновлення.

Окрім залучення міжнародних фондів та компаній, в концерні розглядають можливість збору коштів від усіх бажаючих, щоб прізвища тих, хто надасть найбільшу грошову допомогу, були розміщені на лівреї нової “Мрії” та закарбовані на фюзеляжі нового вдосконаленого літака.

Фахівці держпідприємства зберегли конструкторську та науково-технічну документацію і вважають, що кілька вцілілих двигунів та хвостову частину можна буде використати при створенні нового літака. Відновлений літак планують оснастити більш сучасним технологічним обладнанням та електронікою.

Гендиректор державного концерну «Укроборонпром» наголосив, що для концерну залишається незмінним основне завдання – це постачання зброї для українських військових, які боронять Україну від російських загарбників.

«Цей літак встановив 240 світових рекордів, і ми маємо амбіцію, щоб нова Мрія, побудована в Україні, встановила ще кілька світових рекордів… Розмовляємо з нашими міжнародними партнерами про те, щоб створити велику аерокосмічну коаліцію з відновлення унікального літака… залучити відомі міжнародні компанії… Говоримо про нову електроніку і технології, працюємо над різними форматами збору коштів для створення нової Мрії», — заявив він.

Гусєв додав, що роботи вже розпочалися, але не уточнив подробиць.

До речі, другий екземпляр літака вже давно планувалось добудувати на серійному заводі «Антонов» за наявності фінансування. Він, за деякими даними, був готовий на 60-70%.

Друга “Мрія”. Фото 2021 року

27 лютого під час удару по аеропорту Гостомель під Києвом російські окупанти знищили Ан-225 Мрія — найбільший у світі літак, який розробили та створили в Україні.

Він активно використовувався під час пандемії коронавірусу. Зокрема, у квітні 2020 року літак доставив з Китаю до Києва 103 тонни медичних засобів для боротьби з коронавірусом.