Неділя, 21 Квітня

Розмістіть українських біженців у лондонських будинках олігархів – Садовий в інтерв’ю The Guardian

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мер західноукраїнського міста Львова закликав Бориса Джонсона конфіскувати вілли російських олігархів, які проживають у Лондоні, і використовувати їх для розміщення українських біженців, які рятуються від вторгнення Володимира Путіна та військового натиску .

В інтерв’ю виданню The Guardian Андрій Садовий сказав, що Велика Британія та інші країни-члени НАТО повинні негайно створити безпольотну зону над Україною, щоб врятувати “мільйони життів”.

“Якби це сталося, ми могли б уникнути гуманітарної катастрофи”, – сказав він.

Він додав, що країна переживає боротьбу «Давида і Голіафа» проти однієї з наймогутніших армій світу, сказавши: «Україна уособлює Давида». На запитання, чи зможе Україна перемогти, він відповів: «Ми повинні перемогти. Те, що ми зробили досі, здивувало світ».

«Це вже частина перемоги. Чи можете ви уявити такий самий моральний та бойовий дух у будь-якій іншій країні? Ми переживаємо історичні часи для людства. Путін увійде в історію пліч-о-пліч з Гітлером та іншими військовими злочинцями».

Місто Львів, що знаходиться приблизно в 70 км від кордону Польщі, переповнене біженцями після нападу Росії на Україну сім днів тому. Кремль не націлився на місто, яке внесено до списку ЮНЕСКО, відоме своїми будівлями в стилі класицизму та бароко, або його зараз закритий цивільний аеропорт.

Садовий сказав, що Росія почне атакувати Львів, шосте за величиною місто України, це лише питання часу . Він сказав: «Путін нас досі не бомбив. Він здійснює геноцид у Харкові, Києві та інших місцях. Але я думаю, що його план – окупувати всю територію України і відтворити СРСР. Він забрав Білорусь. Тепер він хоче нас».

Десятки кілометрів зневірених українців, які намагаються потрапити до Польщі, стоять довгі черги з автомобілів. Садовий сказав, що Львів і Західна Україна можуть прийняти 3 мільйони людей, які були переміщені через бойові дії в інших частинах країни. «Ворог увійшов на нашу землю. Він вбиває наших дітей”, – сказав він.

Він сказав, що щойно розмовляв з іншими українськими мерами, зокрема з Віталієм Кличком у Києві та Вадимом Бойченком у Маріуполі. За словами Садового, східне портове місто на Азовському морі потрапило в оточення і зазнало потужних обстрілів.

Садовий різко висловлювався щодо західних лідерів та їх нездатності вжити заходів проти Путіна перед вторгненням минулого тижня. «Вони висловили глибоку стурбованість. Ми чули багато бла, бла, бла. Нам потрібно менше розмов і більше дій», — сказав він, додавши, що країни ЄС дозволили Росії модернізувати свою армію, заплативши їй «мільярди й мільярди» за нафту і газ.

Він додав: «Джо Байден був віце-президентом США, коли Путін захопив Крим. Нам зараз потрібно, щоб Борис Джонсон почав заморожувати банківські рахунки російських олігархів у Лондоні та конфіскувати їхні розкішні вілли. Краще було б використовувати їх для розміщення українських біженців», – сказав він. Джонсону потрібно подзвонити Путіну і сказати: «Вибач, Володю, все змінилося».

У вівторок таку думку висловили й інші українці. На прес-конференції в Польщі український журналіст запитав прем’єр-міністра , чому дітям російських олігархів все ще дозволено жити в Лондоні в той час, коли українські діти ховалися в підвалах під бомбардуванням Кремля.

Порівняно з іншими українськими містами, життя у Львові все ще відносно нормальне. Сирени повітряного нальоту звучать кілька разів на день. Озброєні добровольці охороняють урядові будівлі з мішками з піском. Вже виникли цілі “фабрики” з виробництва коктейлів Молотова. О 10 вечора діє комендантська година. Але в повітрі всюди панує тривога через війну.

Рішення Путіна цього тижня перевести ядерні сили Росії у стан підвищеної готовності викликало додаткові питання щодо його психічного здоров’я, сказав він, додавши: «Зараз він намагається шантажувати світ». Ходили чутки, як Путін вирішив здійснити вторгнення 22 лютого – 22 02 2022 року – через його містичне значення, сказав він.

Міський голова продовжив: «Львів завжди був безпечним містом. Якщо він вирішить бомбити Львів, ми можемо порівняти його з Талібаном. Ми говоримо про світову культурну спадщину. Будь-який такий крок був би божевільним. «Це наша земля. Росія хоче перетворити нас на рабів. З Божої волі ми залишимося вільним народом».