Середа, 19 Червня

Російські ракети пошкодили діючий католицький костел XVIII ст. на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Внаслідок ракетних ударів росіян 10 жовтня на Львівщині була пошкоджена пам’ятка архітектури національного значення – костел Воздвиження Чесного Хреста у селі Берездівці біля Нового Роздолу. Ракети впали одразу за парканом церкви, а вибухова хвиля вибила вікна та пошкодила штукатурку на стінах. Про це повідомила Львівська архідієцезія Римо-католицької церкви в Україні, пише ZAXID.NET.

«Дві ракети впали одразу за парканом храму. Вибуховою хвилею вибило вікна, пошкодило штукатурку на зовнішніх стінах. Доведеться докласти чимало зусиль, щоб все відновити», – розповів отець Дам’ян Панков’як, настоятель парафії у Берездівцях.

На момент ракетного удару у костелі нікого не було – ні священиків, ні робітників, які вже упродовж двох місяців проводять там реставраційні роботи.

Архієпископ-митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький відвідав храм після ракетних атак росіян. «Дякуємо Богові, що ніхто не втратив життя. А те, що пошкоджене, будемо намагатися відбудувати. Дякуємо Богові за те, що вцілів вівтар», – сказав архієпископ Мечислав Мокшицький.

Окрім костелу, від вибуху постраждали і будинки в селі. «З деяких будинків позривало дахи, у багатьох повибивало вікна, посікло осколками стіни. Місцеві мешканці одразу взялися до роботи і почали ліквідовувати наслідки руйнувань, але власними силами всього полагодити на жаль не вдасться», – розповіли в Львівській архідієцезії РКЦ.

Костел Воздвиження Чесного Хреста збудований у XVIII cт. є пам’яткою національного значення. Церква зведена у бароковому стилі за проектом відомого львівського архітектора Бернарда Меретина, який також є автором собору Юра у Львові.