Вівторок, 27 Лютого

Російська Вікіпедія блокує будь-які спроби виправити вираз “на Україні” у своїх статтях

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В російській Вікіпедії працює скрипт, який блокує будь-які спроби змінити у надрукованих статтях словосполучення “на Украине” на “в Украине”. Це є яскравим прикладом того, як російський колaніaлізм використовує будь-які засоби, аби заперечити існування України як держави, пишуть texty.org.ua.

Цей скрипт діє там вже понад рік часу. Лише тепер на це звернув увагу користувач твіттера Віталій Літвінов:

Російська вікіпедія аргументує своє блокування тим, що після численних обговорень, мовляв, “склався консенсус”. Однак, насправді це — продовження офіційної політики Кремля стосовно України, яка остаточно була визначена Путіним ще в далекому 2004 році. Саме тоді було ухвалене принципове рішення використовувати вираз “на Украине” замість “в Украине”. До цього, згідно з аналізом, 96% відсотків всіх офіційних повідомлень використовували форму “в Украине”.

Нагадаємо, що вираз “на Украине” є проявом імперcьких прагнень Росії знищити незалежну Україну і знову зробити частиною російської імпeрії. Тому що в більшості випадків частка “на” вживається на позначення територій, натомість “в” — для країн. Будь-яке посилання на “правила русского языка” означають лише те, що перед вами — російський колoніальний рaсист, який ставить себе вище за вас, і не вважає нашу країну за справжню.

Така поведінка російської команди Вікіпедії, яку підтримує та фінансує російський уряд, є хорошим приводом для того, щоб бoйкотувати її використання в Україні.

До слова, популярність української вікіпедії в Україні зростає втричі швидше за російську. Число переглядів статей української вікіпедії за червень 2020 склало 50.0 млн. Це на 13.5 % більше ніж у червні 2019 року.

З території України за місяць здійснено 44 млн переглядів української версії, з РФ 1 млн, з США 0.9 млн, з Польщі 0.8 млн, 0.7 млн з Німеччини, 0.3 млн з Чехії, по 0.2 млн з Франції, Великої Британії та Італії, по 0.1 млн з Нідерландів, Канади й Іспанії.

Водночас, з території України в червні здійснено 98 млн переглядів статей російської вікіпедії.

За рік в Україні:

  • популярність української вікіпедії виросла з 36 до 44 млн переглядів, тобто на 8 млн, або на 22%.
  • популярність російської вікіпедії виросла з 92 до 98 млн переглядів, тобто на 6 млн, або на 6.5%.