Неділя, 27 Листопада

Росіяни розграбували в Чорнобилі лабораторію за шість мільйонів євро

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

російські загарбники розграбували та знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію за 6 мільйонів євро, розташовану у зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє у Державне агентство з управління зоною відчуження, пише Твоє Місто.

«Російські окупанти розграбували та знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобиль, яка є унікальним комплексом з потужними аналітичними можливостями, може надавати послуги на будь-якому етапі поводження з РАВ, від кондиціонування до захоронення, а також на стадії досліджень та розробки технологій», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що на базі лабораторії були високоактивні проби та зразки радіонуклідів – зараз вони в руках росіян.

Відомо, що проєкт був спрямований на вдосконалення інфраструктури з поводження з радіоактивними відходами, його реалізовано завдяки Інструменту ЄС зі співробітництва у сфері ядерної безпеки у 2015 році.

Нагадаємо, що ЧАЕС захоплена російськими військами 24 лютого. У неділю, 20 березня, вдалось провести часткову ротацію персоналу Чорнобильської атомної електростанції та евакуацію людей, які перебували на території тимчасово захопленої російськими військами станції.