Вівторок, 5 Грудня

росія знову випустила повітряні кулі, ситуацію контролює ППО України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У повітряному просторі України 14 лютого фіксуються такі повітряні цілі, як кулі з кутовими відбивачами, запущені ворогом. Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат у коментарі УП.

“Ймовірно, це повітряні кулі з кутовими відбивачами, про які ми говорили нещодавно (12 лютого було зафіксовано над Дніпропетровщиною –ред.) Українська Протиповітряна оборона радіолокаційно спостерігає ці повітряні цілі, які рухаються в повітряних потоках з невеликою швидкістю. В українському небі постійно чергує винищувальна авіація. Ситуація контрольована”.

Росія запустила в Україну повітряні кулі з відбивачами - Мілітарний

На уточнююче запитання, чи могли подібні повітряні об’єкти стати причиною закриття повітряного простору над Молдовою, Ігнат зазначив, що не володіє відповідними даними, однак сказав, що такі кулі теоретично можуть залетіти в простір сусідніх іноземних держав, оскільки змінюють напрямок в залежності від сили і напрямку вітру.

Ці кулі можуть бути різного розміру (діаметром метр – півтора), але достатнього для підйому кутового відбивача.

Противник використовує такі літаючі об’єкти для проведення розвідки, відволікання нашої ППО, як хибну ціль, розтлумачив речник Повітряних сил.

Повітряні кулі мали радіолокаційні відбивачі, які призначені для використання як засіб збільшення помітності.

Радіолокаційний відбивач

Конструктивно кутовий радіолокаційний відбивач складається з металевих пластинок.