П’ятниця, 29 Вересня

росія розміщує ядерну зброю в Білорусі: підписано угоду

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

25 травня у Мінську підписано угоду про порядок розміщення російської нестратегічної ядерної зброї у Білорусі, рішення про її застосування лишається за росією, пише Белта.

Договір підписали міністр оборони рф Сергій Шойгу та міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Хренін назвав розміщення ядерної зброї у Білорусі “відповіддю недружнім країнами”. Він стверджує, що метою є захист західних кордонів так званої Союзної держави.

Білоруський міністр згадав “недотримання гарантій безпеки, даних Білорусі в Будапештському меморандумі 5 грудня 1994 року”, а також “безперервну войовничу риторику з боку колективного Заходу”.

За його словами, також йдеться про переобладнання літаків Су-25 з можливістю застосування авіаційних засобів ураження в ядерному оснащенні. Хренін стверджує, що білоруські військові пройшли навчання на російських полігонах і отримали практичні навички в їх експлуатації.

Контроль над ядерною зброєю та рішення про її застосування лишається за росією.

Наприкінці березня цього року президент рф путін повідомив про домовленість із самопроголошеним президентом Білорусі олександром лукашенком про розміщення тактичної ядерної зброї в республіці. За словами президента рф, Білорусі передано ракетний комплекс “Іскандер”, який може бути її носієм.