росія просить у Китаю військової та економічної допомоги – Financial Times

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За словами американських офіційних осіб, росія попросила Китай надати військову техніку для підтримки її вторгнення в Україну, що викликало занепокоєння в Білому домі, що Пекін може підірвати зусилля Заходу, щоб допомогти українським силам захистити свою країну.

Американські чиновники повідомили Financial Times, що з початку вторгнення росія запросила військове обладнання та іншу допомогу. Вони відмовилися повідомити подробиці про те, що саме просила росія.

Інша особа, знайома з ситуацією, сказала, що США готуються попередити своїх союзників на тлі деяких ознак того, що Китай, можливо, готується допомогти росії. Інші американські чиновники заявили, що є ознаки того, що на росії закінчуються деякі види зброї, оскільки війна в Україні триває вже третій тиждень.

Білий дім офіційно не прокоментував цю інформацію. Посольство Китаю у Вашингтоні не відповіло на запит про коментар.

Інформація з’явилася тоді, коли Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, відправляється до Рима на переговори Ян Цзечі, головою МЗС Китаю у понеділок, 14 березня.

Перед тим як покинути Вашингтон у неділю, Салліван попередив Китай не намагатися «виручити» росію, допомагаючи москві обійти санкції, які США та їхні союзники запровадили проти президента путіна та його режиму.

“Ми гарантуємо, що ні Китай, ні хтось інший не зможе компенсувати росії ці втрати”, – сказав Салліван телевізійному каналу NBC в неділю. «Що стосується конкретних засобів для цього, я знову ж таки не збираюся викладати все це публічно, але ми повідомимо про це Китаю приватно, як ми вже робили і будемо робити».

Це також створює нові питання щодо китайсько-російських відносин, які стають дедалі міцнішими, оскільки обидві країни висловлюють свою опозицію США щодо всього, від НАТО до санкцій.

Китай зобразив себе нейтральним учасником на фоні ситуації в Україні і відмовився засуджувати росію за вторгнення в країну. США також не бачили ознак того, що президент Китаю Сі Цзіньпін готовий чинити будь-який тиск на путіна.

Обидва лідери підписали спільну заяву в Пекіні минулого місяця, в якій описується, що партнерство Пекін-москва «не має обмежень», що є ще однією ознакою того, що дві столиці зближуються.