Середа, 12 Червня

росія поширює фейк про закриття іноземних посольств в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

російські пропагандисти поширюють дезінформацію про закриття в Україні іноземних дипломатичних представництв. Поки що жодне з посольств, які повернулися до України після 24 лютого, не повідомляло про наміри виїхати за межі української території.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

«Зараз відбувається багато неправдивих вкидів про функціонування іноземних дипломатичних представництв. Здебільшого їх роблять російські джерела для того, щоб посіяти паніку. Останній приклад – раптове «закриття» посольства Сербії, яке насправді виїхало із Києва ще в березні», – написав він.

За словами Ніколенка, МЗС постійно підтримує зв’язок із іноземними посольствами, які повернулися до України після 24 лютого. Наразі жодна установа – США, Великої Британії, Канади, ЄС та багато інших – не повідомляла про наміри виїхати за межі української території. Всі на місці.

«Із інтенсифікацією росією ракетних обстрілів та атак дронами-камікадзе по цивільній інфраструктурі, деякі країни поновили рекомендації для свої громадян виїхати за межі України. Аналогічно робить і Україна, коли йдеться про загрозу для українців за кордоном. Сприймаємо рекомендації Китаю та Єгипту саме як реагування на обстріли росією Києва 10 жовтня», – додав він.