росія хоче підірвати Запорізьку АЕС, – Зеленський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський вважає, що російська влада хоче підірвати Запорізьку АЕС для дестабілізації в Україні, а також для того, щоб світ тиснув на Київ, вимагаючи зупинити цей конфлікт. Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу NBC News, інформує Укрінформ.

“росія хоче підірвати (Запорізьку. – ред.) АЕС. Тому що, так само як і з (Каховською. – ред.) дамбою, вони не зацікавлені в безпековій ситуації в Україні. Їм постійно потрібна дестабілізація тут, і вони хочуть, щоб світ тиснув на Україну зупинити цей конфлікт”, – сказав глава держави.

За словами Зеленського, передача Україні західної техніки невеликим партіями лише продовжує тривалість російсько-української війни.

“Якщо нам масово передадуть військове обладнання, яке зараз перебуває на балансі у наших партнерів, ми швидше переможемо”, – додав Президент.

Раніше повідомлялося, що 15 червня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі розпочав візит на тимчасово окуповану Запорізьку АЕС.

Також російські окупанти зупинили автоматичну передачу даних із датчиків радіаційного моніторингу на Запорізькій АЕС. Цю інформацію в ручному режимі тепер передають представники Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ). Цю інформацію в ручному режимі тепер передають представники Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ).