Вівторок, 7 Лютого

росія, як і її нацистські попередники, проводить політику винищення всього народу – Кислиця в ООН

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що росія за прикладом своїх нацистських попередників провадить політику винищення всього народу.

Про це він сказав у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

«Розмаху звірств, яких нині зазнають українські жінки та діти, не було в регіоні від закінчення Другої світової війни. Як і її нацистські попередники, росія розпочала політику винищення всього народу; російським солдатам керівництво дозволило вбивати всіх, хто вважає себе українцем», – сказав дипломат.

При цьому, за його словами, москва всіляко намагається поширювати брехню, аби приховати воєнні злочини. Також з метою приховування вбивства тисяч мирних жителів у Маріуполі російські війська розгортають мобільні крематорії для спалювання тіл. «Знову ж таки, легко простежуються історичні асоціації (з нацистами – ред.)», – зауважив Кислиця.

Він нагадав, що на сьогодні, рятуючись від «російських визволителів», з України виїхало понад 4,3 млн громадян, 6,5 млн людей стали внутрішньо переміщеними особами. Переважна їх більшість – жінки та діти.

Постпред зауважив, що окупанти викрали й вивезли з України понад 121 тисячу дітей, переважно з Маріуполя.

Він поінформував Радбез про те, що Офіс Генерального прокурора України у співпраці з органами досудового розслідування та закладами охорони здоров’я запускає спеціальний механізм документування випадків сексуального насильства російських військових щодо українських жінок.