Середа, 18 Вересня

Результат розголосу: тепер військові проходитимуть ВЛК у Львові в належних умовах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги після гучного розголосу почали ремонтувати застарілі лікарняні приміщення. Наразі там вже замінили вбиральні та створили умови для вільного пересування бійців на візках. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

До кінця березня повинна з’явитися реєстратура, кабінети для персоналу та місце відпочинку, де військові очікуватимуть на прийом до лікаря. Також планують створити табло, на якому з’являтиметься номер черги.

Фото: Радіо Свобода

За словами начальниці медичної служби Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Ольги Зачепи, 30% персоналу лікарні звільнили, а на 20% укомплектували колектив з нового штату. Крім того, ввели нові посади медичних працівників, начальників кабінетів, відділень, медичних реєстраторів та санітарів.

Фото: Радіо Свобода

«Я отримав поранення в ногу біля Соледару 28 листопада і пройшов курс лікування, реабілітацію, було багато осколків і у госпіталі у Львові оперували. Після цього повернувся у свою частину. Звідти мене скерували на ВЛК, щоб визначити стан придатності до служби. У січні тут такі були черги, коли приходив до лікаря на консультацію. А зараз прийшов на свою годину і потрапив до лікаря», – повідомив військовий 24-ої окремої механізованої бригади з позивним «Оскар».

Серед відвідувачів військової поліклініки були молоді чоловіки, які підписують контракт з ЗСУ, але для цього мають пройти ВЛК.

Фото: Радіо Свобода

«Сьогодні ми приїхали, записались на ВЛК. Так склалось життя, на строковій службі вже термін вийшов і маю можливість підписати контракт на пів року. Це моє рішення, я служитиму у своїй військовій частині. Хочу отримати більший військовий досвід, через пів року продовжу контракт. Як буде наказ поїхати на передову, то поїду. Я це розумію, я – гранатометник», – говорить 25-річний Михайло з Дрогобича.

Військовослужбовці розповіли, що прийшли на вказану годину і одразу ж потрапили на прийом до лікаря.

У Клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги планують створити відділення реабілітації, збільшити стоматологічне відділення, денний стаціонар, де головним напрямком буде неврологія та кардіологія. Саме до цих фахівців найчастіше звертаються бійці. Це зменшить навантаження на військовий госпіталь, який переповнений пораненими бійцями.

Балансоутримувачем будинку, де розташована поліклініка для військових, є квартирно-експлуатаційна частина (КЕЧ). Однією з причин того, що роками нічого не змінювалось у Клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги було те, що без погодження нічого не могли ремонтувати і не мали на це грошей. Про це розповіли Радіо Свобода у медичному закладі. Однак ця будівля у гарному районі Львова була привабливою для продажу під готель. І це теж була причина того, що про медичний заклад не дбали.

Втім лише після скандалу довкола цієї медичної установи, у військовому госпіталі знайшли вихід і гроші на ремонт закладу збирають через благодійний фонд «Фундація підтримки медицини для військових» за призначенням добровільна благодійна жертва. Військовим медикам допомагають і волонтери.