Субота, 2 Березня

Рейтинг шкіл Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Якість шкільної освіти – дуже важливе питання для усіх батьків, адже саме від школи в більшій мірі залежить, які знання отримає дитина з того чи іншого предмету.

Сайт 032.ua підготував рейтинг шкіл Львова. Ми хотіли, аби рейтинг був максимально збалансований і відображав знання, які діти отримують здебільшого в школі, а не з репетитором, тому при його створенні взяли до уваги кілька критеріїв.

Критерії:

Одне із найбільш достовірних джерел інформації про якість освіти – це результати Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Саме середній показник складання цього тесту для одинадцятикласників може інтерпретувати успіх тієї чи іншої школи. Тому перший наш критерій, який ми враховували – це результати ЗНО-2017 випускників шкіл із чотирьох предметів – українська мова та література, математика, історія та англійська мова.

Ми обрали ці чотири предмети, оскільки українська мова та література, історія та математика входять у перелік обов’язкових, а знання англійської мови є дуже важливим у сучасному світі.

Зрозуміло, що оцінювати школи лише за результатами Зовнішнього незалежного оцінювання – неправильно. Оскільки, часто випускників готують до ЗНО репетитори, тому під час створення рейтингу ми також вирішили врахувати і участь школярів в олімпіадах. Напередодні ми відправили запит у Львівську міськраду із проханням надати нам інформацію про учнів шкіл, які посіли перші місця у міських учнівських інтернет-олімпіадах і у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з вище перелічених чотирьох предметів у 2016-2017 навчальному році.

Як ми рахували

Якщо більшість випускників школи складали ЗНО на 180-200 балів, ми присвоювали школі 25 балів. Якщо від 160 до 180 – то 20 балів, 140-160 – 15 балів, 120-140 – 10 балів і 100-120 – 5 балів. Якщо більшість випускників не подолали поріг, то ми присвоювали такій школі – нуль балів.

Наприклад, 96 випускників Львівської гімназії “Престиж” з поглибленим вивченням іноземних мов взяли участь у ЗНО з української мови. 50% із них отримали результат від 180 до 200 балів. Відповідно школа отримала 25 балів у нашому рейтингу.

Якщо ж визначити відсоток було неможливо, через однакову кількість випускників з різними результатами, наприклад, 25% випускників склали ЗНО на 180-200 і 25% на 140-160, то ми вираховували середній бал.

Ті школи, учні яких, посіли перше місце у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад або ж у міській учнівській інтернет-олімпіаді у 2016-2017 рр. з кожного із вище перелічених предметів – ми присвоювали їм по 25 балів.

Якщо від одної школи перше місце з певного предмету займало більше одного учня, то школі додатково присвоювались 2 бали.

Наприклад, перше місце у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад отримало 35 школярів. Зі школи І-ІІІ ступеня №91 м. Львова перше місце посіло двоє школярів – учні 9 та 10 класу. Відтак, цій школі було нараховано 27 балів.

Окрім цього, під час формування рейтингу ми врахували думку голови комісії гуманітарної політики у Львівській міськраді Іванів Тетяни Зиновіївни, яка є також головою громадської організації «Центр персонального розвитку вчителя». Перед тим, як укладати рейтинг і рахувати результати ЗНО та олімпіад, ми попросили її розподілити 10 балів між львівськими школи, які на її думку, входять у ТОП найкращих.

Додамо, що рейтинг 032 не є репрезентативним і немає нічого спільного з рекламою окремих навчальних закладів. Автор використовувала дані з загальнодоступних джерел і об’єктивно нараховувала бали кожній школі за єдиною шкалою.

Які школи не потрапили в рейтинг

У наш рейтинг не потрапило близько 30 шкіл. Це не означає, що у цих навчальних закладах поганий рівень знань. Якщо у школі якийсь із предметів здавали менше 8 учнів, то через надто низьку вибірку ми не враховували цей показник і в результаті школа не потрапляла в рейтинг.

Рейтинг

Що ж тепер перейдімо до самого рейтингу. Ось, рейтинг шкіл Галицького району:

А це рейтинг шкіл Залізничного району:

Рейтинг шкіл Личаківського району:

Рейтинг шкіл Cихівського району:

Рейтинг шкіл Франківського району:

Рейтинг шкіл Шевченківського району:

ТОП-10

Окрім того, що ми підготували окремі рейтинги по кожному району із чотирьох предметів, ми ще підготували рейтинг ТОП-10 найкращих шкіл Львова.

Рейтинги десятки найкращих шкіл Львова очолила Львівська гімназія “Престиж” з поглибленим вивченням іноземних мов. Вона набрала 95 балів із 100 можливих із ЗНО, 7 балів від нашого експерта і 129 балів за перші місця в олімпіадах.

Друге місце у нашому рейтингу посіла Класична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка, а третє – Навчально-виховний комплекс “Школа-гімназія “Сихівська”.

Додамо, що Львівський фізико-математичний ліцей, який очолив рейтинг шкіл України за підсумками ЗНО-2017, у нашому рейтингу потрапив на 7 місце, але це зумовлено тим, що учні ліцею посіли перше місце лише в міській учнівській інтернет-олімпіаді з математики. Загалом ж ліцей отримав максимальну кількість балів від нашого експерта – 10 і максимальну кількість балів із кожного із чотирьох предметів із ЗНО.