Понеділок, 24 Червня

За 11 місяців на Львівщині народилося понад 14 тисяч немовлят

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За 11 місяців цього року у Львові й області народилося понад 14 тисяч немовлят. А три роки тому на рік народжувалася майже 21 тисяча дітей.

Про це Суспільному розповів головний позаштатний спеціаліст Львівської ОВА з питань акушерства та гінекології Михайло Степанчак.

Тетяна Максимець — мама двійні. Розповідає, що вагітність планувала давно. Діток назвали Артемом і Анною.

“Ти не дивишся на зовнішні фактори, ти дивишся, що ось-ось твоя мрія здійснилася. Я вже не думала, ніяка там війна, ні нічого. Я хотіла здорових діток, і щоб вони по вазі гарно пройшли, оскільки я розуміла свої ризики, що народяться швидше, передчасно, можливо з якимось вадами”, — каже Тетяна Максимець.

Жінка народила у Львівській обласній клінічній лікарні. За рік кількість пологів там зросла, розказує акушерка-гінекологиня Жанна Салінг.

“Дуже великий відсоток жінок, які є ВПО. Ми їм надаємо як і акушерську допомогу, так і, звичайно, психологічну допомогу. Ми стараємось їх адаптувати, в соціальному аспекті, адаптувати в материнському аспекті, щоб їм якомога легше було перенести в умовах іншого міста”, — каже Жанна Саліг.

Народжуваність зросла не у всіх лікарнях області. За словами головного позаштатного спеціаліста Львівської ОВА з питань акушерства та гінекології Михайла Степанчака, впродовж десяти років кількість пологів на Львівщині зменшилася на 30%.

“За 2020 рік у закладах Львівської області відбулося 20675 пологів. У 2021 році — 19 113 пологів. У 2022 році — 16 976. Тенденція, на жаль, зберігається негативна, в плані кількості пологів”, — розповів Михайло Степанчак.

За словами Михайла Степанчака, за 11 місяців 2023 року на Львівщині та у Львові відбулося понад 14 тисяч пологів.