Середа, 28 Лютого

Мільйони на ремонт доріг і довгобуди, на які до війни не було грошей: найдорожчі тендери ЛОВА за жовтень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині витратять понад 630 млн грн на середній ремонт дороги місцевого значення, а також узялися завершити школу й дитячу турбазу, на які роками не вистачало грошей

Поки громадські активісти щоп’ятниці проводять мітинги під стінами Львівської обласної військової адміністрації проти обмеження некритичних витрат під час війни, у ЛОВА продовжують проводити багатомільйонні закупівлі. При цьому саме зараз підлеглі Максима Козицького знайшли в бюджеті кошти на завершення проєктів, до яких не доходили руки впродовж багатьох років.

Еспресо.Захід” проаналізував п’ять найдорожчих закупівель, які оголошували структурні підрозділи у жовтні.

1. Понад 600 млн грн на “середній” ремонт дороги

Найдорожчою закупівлею ЛОВА в жовтні є поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Дроздовичі – Міженець – Бісковичі (коригування). Тендер оголосив департамент дорожнього господарства Львівської обласної держадміністрації. Очікувана вартість робіт становить 821, 29 млн грн. Однак ТОВ “Шляховик-Т”  запропонував виконати роботи за 638,96 млн грн. Ще 6,3 млн грн заплатять за технічний нагляд за цим об’єктом.

2. Знайшлося 115 млн грн на школу, яку добудовують понад 10 років

У Львівській ОВА знову згадали про будівництво школи у селі Черниця Стрийського (раніше Миколаївського) району. Навчальний заклад для майже п’яти сотень дітей з Черниці та Пісочної не можуть добудувати вже понад десять років. І от 27 жовтня управління капітального будівництва Львівської обласної держадміністрації оголосило тендер на 115,3 млн грн на реконструкцію з добудовою 12 класних приміщень і реконструкцію наявного блоку школи в с. Черниця (коригування).

3. Центр безпеки в курортній Східниці за рік подорожчав на 10 млн грн

Ще один багатомільйонний тендер управління капітального будівництва оголосило на нове будівництво Центру безпеки громадян Східницької селищної територіальної громади (коригування). За 33,3 млн грн роботи виконає підприємство з Вінниччини “Будівельний альянс монтажпроект”. Підготовчі роботи для будівництва цього центру у Східниці розпочали у 2022 році. Тоді у ЛОВА повідомляли, що загальна вартість робіт становить понад 23, 443 млн грн. Фінансують роботи з державного та місцевого бюджетів протягом 2022-2023 років. Як бачимо, за рік проєкт подорожчав на 10 млн.

“Центр безпеки громадян будують для оперативного реагування (до 20 хвилин) на звернення людей у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Головне завдання установи – ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, пожеж, аварій, а також надання допомоги при дорожньо-транспортних пригодах”, – пояснювали торік у ЛОВА.

4. Добудова дитячої турбази у Львові: коли, як не тепер

Згадали в ЛОВА і про ще один довгобуд – дитячу туристичну базу центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді на вул. Івана Франка, 156 у Львові. Її теж уже багато років не можуть добудувати, а у 2017-2018 навіть була ідея приватизувати недобудоване приміщення. Однак під час війни, схоже, знайшлися кошти на добудову цієї бази. Управління капітального будівництва витратить на будівництво цього об’єкта 10,45 млн грн. Роботи виконає ПП “Багенбор”, зареєстроване в Сокалі.

5. Ремонт дороги Семенівка – Хоросно за 9,1 млн грн з сумнівним підрядником

Департамент дорожнього господарства замовив у жовтні за 9,1 млн грн поточний ремонт дороги місцевого значення Семенівка – Хоросно з улаштуванням тротуарів. Роботи має виконати ПП “Мегапромбудімпекс”, засновником якого є львів’янин Олег Білас. Щоправда, договір поки не підписаний. Цікаво, що Білас є підозрюваним у кримінальному провадженні щодо розкрадання коштів під час ремонту тротуарів на вул. Патона у Львові. Відповідно до ухвали Галицького райсуду, він вніс до актів виконаних робіт “завідомо неправдиві відомості щодо кількості установлення бортових і бетонних і залізобетонних каменів та поребриків у графах 3 розділу “влаштування тротуарів”, та стосовно влаштування автостоянки, роботи по якій фактично не проводились на загальну суму 285 093,00 гривні, які підписав та скріпив відтиском мастичної круглої печатки приватного підприємства “Мегапромбудімпекс”. Вироку в цій справі у Єдиному реєстрі судових рішень поки що немає.