Рахунок за електрику і газ відтепер можна переглянути онлайн: відеоінструкція

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запустила мобільний додаток «Енергетика онлайн», що дозволить перевіряти суми в платіжках за газ і світло, лишати відгуки про сервіс комунальних підприємств і поскаржитися в разі недостовірності цифр.

Про це повідомила керівниця НКРЕКП Оксана Кривенко у Facebook.

“Кожен користувач програми має шанс встановити, чи справедливо йому виставили платіжку і подати скаргу в разі її недостовірності. Для цього треба вибрати сферу — газ або електроенергія, вказати категорію споживання, порахувати розмір пільг. Якщо розмір платіжки не збігається з розрахунковим значенням — подати скаргу”, — пояснили у регуляторі.

“Кожен має бути почутим! Тепер це можливо! Регулятор відкриває мобільний сервіс, де споживач зможе не тільки дізнатись інформацію про тарифи, але й оперативно надіслати скаргу та оцінити якість обслуговування. НКРЕКП, в свою чергу, братиме до уваги думку користувачів мобільного додатку та керуватиметься отриманою інформацією при роботі з ліцензіатами”, – написала Оксана Кривенко.

Вона зазначила, що мобільний додаток фактично залучає споживачів у процеси регулювання і це є один з прикладів демократії.

Сьогодні ми презентували мобільний додаток «Енергетика онлайн», який сприятиме створенню ефективних енергетичних ринків, де в центрі уваги перебуватиме споживач. Саме це головна задача стратегії незалежного Регулятора та складова нашої діяльності в частині гарантування енергетичної безпеки України. Кожен має бути почутим! Тепер це можливо! Регулятор відкриває мобільний сервіс, де споживач зможе не тільки дізнатись інформацію про тарифи, але й оперативно надіслати скаргу та оцінити якість обслуговування. НКРЕКП в свою чергу буде приймати до уваги думку користувачів мобільного додатку та керуватиметься отриманою інформацією при роботі з ліцензіатами. Фактично ми залучаємо споживачів у процеси регулювання. Без перебільшення це один з прикладів демократії. Така практика вперше застосовується в Україні. Ми розраховуємо на її ефективність. Завершуючи хочу сказати, що презентований сьогодні мобільний додаток це тільки початок якісних перетворень в нашій роботі. Ми також працюємо над створенням зручних сервісів для ліцензіатів. Наша мета – це #смартрегулювання. І ми її досягнемо усі разом.

Gepostet von Оксана Кривенко am Mittwoch, 20. Februar 2019

“Така практика вперше застосовується в Україні. Ми розраховуємо на її ефективність», – додає очільниця НКРЕКП.

За словами Оксани Кривенко, мета Нацкомісії – смартрегулювання, і наступним кроком буде створення зручних сервісів для ліцензіатів.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року почала діяти нова модель роздрібного ринку електричної енергії. Як зазначила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, побутові та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг на недискримінаційних засадах. За її даними, ціни таких послуг будуть регульованими та стабільними. Плата за ці послуги з розподілу електричної енергії включається постачальником універсальних послуг в єдиний платіжний документ за електричну енергію окремим рядком.

Share.