Середа, 19 Червня

Ракета, що прилетіла в Бєлгород, – випущена з території Росії, – CIT

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дослідники Conflict Intelligence Team заявили, що ракета, яку нібито запустили з території України і яка впала під Бєлгородом, насправді випустили з північного сходу, з Росії, пише 24 Канал.

Журналістам вдалось геолокувати місце зйомки в момент влучення ракети. Виявилося, що відеореєстратор знімає у південно-східному напрямку, а ракета прилітає ліворуч, тобто зі сходу чи північного сходу, а отже, з території Росії.

Врахувавши розміри вирви, дослідники припустили, що удар завдавали крилатою або балістичною ракетою. Водночас українська сторона крилатих ракет у цьому конфлікті не застосовує.

Враховуючи, що Ясні Зорі розташовані приблизно за напрямом польоту ракети від Микільського, ймовірно, що це потрапляння відноситься до того ж інциденту, – йдеться у розслідуванні.

Втім, розслідувальна група наголосила, що однозначно стверджувати наразі, що стало причиною вибуху: збій, який викликав схід ракети з курсу, чи помилка наведення – наразі неможливо.

А оскільки ця подія майже не висвітлювалася у російських державних ЗМІ, така російська провокація із запуском ракети російською територією з метою звинуватити Україну є малоймовірною.

Так чи інакше, на відміну від атаки на нафтобазу ми готові виключити причетність України до цього інциденту, – зробили висновок дослідники.