Субота, 18 Вересня

Рада Церков Львова надала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рада Церков міста Львова надала рекомендації священнослужителям та мирянам усіх конфесій щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня. А мер Львова Андрій Садовий розповів, що на час Великодніх свят у місті закриють для вірян всі храми.

Рекомендації Ради Церков міста Львова священнослужителям та мирянам усіх конфесій міста щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня:

1. Рекомендувати вірним брати участь у богослужіннях на Вербну неділю та в Пасхальних богослужіннях у домашніх умовах — через онлайн-трансляцію.

2. Дозволити мирянам у Вербну неділю та на Пасхальні свята під час онлайн-трансляцій, після прочитання відповідних молитов про благословення верби й пасхальних страв, окропити їх святою водою самостійно вдома.

3. У Вербну неділю та Пасхальні дні віряни не зможуть потрапити до храму на богослужіння.

4. Під час богослужінь у храмі можуть бути присутні лише священнослужителі та церковнослужителі, а також ті, хто забезпечує проведення богослужінь і трансляції.

5. Люди, які знаходитимуться на вулиці поза храмом, повинні дотримуватися фізичної дистанції 2 м та карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства).

6. Доступ до плащаниці буде можливим при дотриманні фізичної дистанції 2 м і карантинних норм. Вшанування здійснюється поясним поклоном без дотиків та цілування.

7. Рекомендувати власникам торгових мереж та магазинів організувати можливість освячення великодніх страв перед їх реалізацією.

8. Якщо люди приходитимуть до храму з лозою та пасхальними стравами, освячення відбуватиметься на вулиці з дотриманням фізичної дистанції 2 м та всіх карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства).

9. У передмістях міста Львова, малих населених пунктах (селах, селищах) освячення лози та великодніх страв може здійснюватися біля помешкань вірян з дотриманням фізичної дистанції 2 м та карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства).

10. Відвідини священнослужителями й мирянами кладовищ є можливими після закінчення карантину.

11. Щодо богословських, канонічних та пасторальних питань (сповідь, причастя тощо) просимо прислухатися до ієрархів своїх Церков.

Просимо священнослужителів та вірян дотримуватись усіх карантинних норм та правил.

Ці рекомендації були складені відповідно до рекомендацій Національної поліції України та органів місцевої і державної влади.

Погоджені керівником Національної поліції Львівщини. За недотримання умов карантину законом передбачений штраф у розмірі від 17 до 34 тис грн.

За словами Андрія Садового, у храмах Львова під час Великодніх свят матимуть змогу перебувати лише священники та особи, що забезпечують процес богослужіння.

“Буде онлайн-трансляція з головних храмів міста. Це чітка позиція і римо-католиків, і греко-католиків, і православних”, – пояснив він.

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав звільнив парафіян від обов’язку відвідувати храми на Великдень, але вони мають постійно бути «на онлайн зв’язку з богом». Про це в ефірі hromadske заявив голова прес-бюро Київської архиєпархії УГКЦ Андрій Боднарук.

«Ми маємо бути 24 години бути на онлайн зв’язку з богом, бо він є з нами. Вірні повинні пам’ятати у цей день — ми не звільнені від молитви, ми звільнені лише від обов’язку фізичної присутності в храмі», — наголосив представник УГКЦ.

«Коли мине ця пандемія, тоді зможемо надалі приступати до сповіді і причастя також. Натомість глава церкви заохочує без конечної потреби (конечна потреба — у випадку загрози смерті) не приступати до таємниці сповіді, аби не наражати на небезпеку ані священика, ані інших людей», — сказав він.

Share.