Рада повернула місту Новоград-Волинський історичну назву

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У середу, 16 листопада, Верховна Рада перейменувала Новоград-Волинський на Звягель. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Також парламент перейменував Новоград-Волинський район Житомирської області на Звягельський район.

За таке рішення проголосували 260 нардепів.

14 липня депутати Житомирської обласної ради підтримали перейменування Новограда-Волинського на Звягель, ініційоване 16 червня місцевою міськрадою.

Вперше місто з назвою Возвягль зустрічається в історичних джерелах ще у ХІІІ столітті. Пізніше назва трансформується у Звягель. 1793 року, після другого розділу Речі Посполитої, місто потрапило до складу Російської імперії. 1795 року Катерина II звеліла перейменувати Звягель на Новоград-Волинський. Лише під час нацистської окупації місту повернено його попередню назву Звягель, проте з приходом Червоної армії було повернено назву Новоград-Волинський.

Схожа історія була з містом Володимир-Волинський Волинської області. Його історична назва – Володимир. Приставку “Волинський” населений пункт отримав після того, як Російська імперія захопила Волинь. Це було зроблено для того, щоб відрізнити його від російського Владіміра на Клязьмі.

15 грудня минулого року Рада перейменувала місто Володимир-Волинський і повернула йому історичну назву – Володимир.