Понеділок, 24 Червня

Рада підтримала збільшення штрафів для пішоходів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада України заявила про намір і ухвалила у першому читанні законопроєкти, що посилюють адмінвідповідальність пішоходів за порушення ПДР і зобов’язують їх носити за поганої видимості елементи, які віддзеркалюють світло. Мова іде про проєкти законів №2697 й №2694.

277 нардепів підтримали проєкт закону про внесення змін до статті 127 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху.

Попередження пішоходу з кодексу прибирається – покаранням буде виключно штраф, розмір якого підвищується.

Законопроектом встановлюється збільшення штрафу з 51 гривні до 255 гривень (15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за недотримання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортними засобами, невиконання інших правил дорожнього руху.

За ті самі порушення, скоєні особами в стані сп’яніння, збільшується штраф з 136 гривень до 510 гривень (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За вищевказані порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, також збільшується штраф від 170 гривень до 680 гривень (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), або накладається штраф у вигляді громадських робіт на термін від 20 до 40 годин.

За словами Юлії Клименко з “Голосу”, в разі ухвалення законопроєкту вищі штрафи можуть торкнутися велосипедистів та погоничів тварин у селах, де немає переходів.

“Тепер пішоходи, які перейшли не в правильному місці, або, наприклад, погоничі тварин, які гонять корів по дорозі, де немає іншої можливості, бо в більшості сіл немає пішохідних переходів, а також велосипедисти, які їдуть по дорозі, будуть штрафуватися не 51 гривню, а 255 гривень. Якщо зробить це повторно – вже 510 гривень, а потім –  680 гривень”.

Прийнято також за основу проєкт закону №2694 щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами. Ним пропонуються внести зміни до закону “Про дорожній рух” і зобов’язати пішоходів використовувати в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості світлоповертальні елементи (стрічки, жилети, наклейки).

За порушення цього обов’язку в статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити покарання у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).

Як повідомляє пресслужба МВС, у 2019 році в Україні зареєстрували 8612 ДТП із загиблими і травмованим пішоходами, у яких загинув 1261 пішохід та 8005 отримали травми. З вини пішоходів зареєстрували 936 ДТП із загиблими і травмованими.