Неділя, 26 Травня

Рада підтримала заборону російської музики у громадських місцях і в медіа

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні вирішили заборони російську музику в громадських місцях. Депутати Верховної Ради 19 червня у цілому схвалили відповідний законопроєкт, пише 24 Канал.

Відповідний законопроєкт 7273 підтримали 303 народних депутати. Також законопроєктом передбачено заборону ретранслювати російську музику в медіа.

“На період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Російської Федерації заборонити на території України відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, телебаченні, в розважальних закладах, громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників), в закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо”, – йдеться у законі.

У Раді також вирішили створити перелік російських артистів, на яких не поширюється заборона. Йдеться про російських музичних виконавців, які засуджують збройну агресію Росії проти України.

Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме РНБО.

Голова підкомітету з питань музичної індустрії Олександра Санченка, який є співавтором ініціативи, заявив, що закон має дві мети:

  • сприяти розвитку української музики через збільшення квот на радіо;
  • заборонити публічне виконання російських пісень, їх використання на радіо і ТБ.

Ухвалення цього закону допоможе розвивати український музичний контент через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українським культурним фондом, – сказав Санченко.