Путін може ліквідувати Лукашенка для анексії Білорусі та отримання контролю над її армією — RLI

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кремль може ліквідувати диктатора Олександра Лукашенка, щоб отримати контроль над армією Білорусі та анексувати країну. Про це повідомили в Інституті Роберта Лансінга з посиланням на джерела у військовому керівництві росії.

За даними джерел у москві, у кремлі захотіли “радикально вирішити питання” про пряме втягування Білорусі у війну проти України – за вказівкою диктатора Володимира путіна після повернення з саміту блоку ОДКБ у Вірменії розвідка рф може спробувати влаштувати замах на Лукашенка або його імітацію, щоб залякати останнього та змусити його віддати наказ про участь армії РБ у війні.

У Головному розвідувальному управлінні рф опрацьовують сценарій, який передбачає вбивство Лукашенка, в результаті якого його обов’язки покладуть на чинного генсека ОДКБ Станіслава Зася, який повністю лояльний до росії й перебуває під контролем ГРУ. За планом Кремля, Зась оголосить про “приєднання” Білорусі до росії, щоб “запобігти військовій загрозі” з боку України та Польщі.

ГРУ схиляється до варіанта вбивства Лукашенка та призначення Зася, оскільки білоруський диктатор зрозуміє, хто стоїть за спробою замаху у разі його імітації. Після цього він продовжить нагнітати антиукраїнську та антизахідну риторику, але ухилятиметься від прямої участі Білорусі у війні.

Аналітики зазначають, що подібний сценарій може допомогти Кремлю об’єднати під своїм командуванням армії росії та Білорусі.

росія, найімовірніше, влаштує збройні провокації у Білорусі, щоб підштовхнути Лукашенка до вступу у війну. Але страх втратити владу залишиться для нього головною перешкодою на шляху до цього кроку.

“Останні повідомлення з джерел у москві підтверджують попередні висновки аналітиків інституту та вказують на користь драматичного сценарію для Лукашенка”, — резюмували в інституті.

24 листопада на тлі загроз Лукашенку “знищенням України” Генштаб ЗСУ повідомив, що у Білорусі немає ударних груп.

Головне управління розвідки Міноборони спростувало чутки про нібито плани наступу на територію України з Білорусі наприкінці листопада. Це “вкидання” російського командування, яке хоче, щоб Україна перекинула на північ війська з інших напрямків.

За оцінкою Генштабу на початок листопада, для формування ударних підрозділів на території Білорусі для спроб нового наступу російським окупантам знадобиться два-три місяці.

До слова, державне інформаційне агентство Білорусі повідомило про смерть міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея.