Вівторок, 28 Травня

Путін хоче Крим, нейтралітет і “денацифікацію” України для припинення війни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Росії Владімір Путін у розмові з французьким лідером Еммануелем Макроном назвав умови припинення війни проти України. Про це повідомила пресслужба Кремля після телефонної розмови Путіна з Макроном.

Путін заявив, що “врегулювання ситуації в Україні” можливе лише за безумовного урахування “законних інтересів Росії у сфері безпеки”.

У Кремлі висунули три умови:

  • визнання російського суверенітету над Кримом;
  • вирішення завдань щодо “демілітаризації та денацифікації української держави”
  • забезпечення її “нейтрального статусу”.

Перший раунд переговорів між Україною та Росією, яка напала на нашу країну, закінчений – сторони повертаються до своїх столиць.

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що умови України на переговорах з Росією – припинення вогню та виведення всіх російських військ із території України.

“Українська та російська делегації провели сьогодні перший раунд переговорів, основною метою яких було сьогодні припинення вогню на території України та бойових дій.

Сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких намітилися певні рішення”.

Деталі: Подоляк додав, що зараз сторони повертаються до своїх столиць для консультацій, “для того, щоб ці рішення отримали якісь можливості імплементації в логістичні рішення”.

Він також додав, що сторони обговорили можливість проведення найближчим часом другого раунду переговорів, “на яких ці теми матимуть конкретну практику розвитку”.

Таку ж інформацію озвучив помічник президента РФ Володимир Мединський.

“Закінчилися переговори, які тривали близько 5 годин. За цей час ми докладно пройшлися всіма пунктами порядку денного, знайшли деякі точки, за якими можна прогнозувати спільні позиції. І найголовніше – домовилися продовжити переговорний процес”.

Наступна зустріч, за його словами, відбудеться найближчими днями на польсько-білоруському кордоні. До того часу керівництво делегацій має проконсультуватися з усіх переговорних позицій з керівництвом країни.