Понеділок, 15 Квітня

ПЦУ планyє збyдyвaти нoвий кaфeдрaльний сoбор на Сихові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час свого триденного візиту до Львова Митрополит ПЦУ Епіфаній освятив місце, де Православна церква України планує збудувати новий кафедральний собор (головний храм єпархії). Йдеться про ділянку на Сихові, за адресою пр. Червоної Калини, 89.

Як відомо ZAXID.NET, новий собор планують збудувати на місці, де зараз стоїть і функціонує храм ПЦУ Св. рівноапостольного князя Володимира.

«Закладаючи основи побудови майбутнього храму, ми молимось до Бога. Потрібен, звичайно, час. Собори будуються найперше в душі. І ви найперше збудували цей храм у власній душі. І це має своє продовження, щоби збудувати храм видимий, рукотворний, в якому, єднаючись всі у молитві, досягаємо успіху духовного. Тому нехай Господь дає сили усім, хто буде долучатися до побудови», – сказав Епіфаній під час освячення хреста на місці майбутньої церкви у неділю, 12 вересня.

У Львівській міській раді розповіли, що до них ще не надходило жодних повідомлень ані від настоятеля існуючої церкви, ані від керуючого Львівсько-Сокальською єпархією Владики Димитрія щодо будівництва нового храму на Сихові.

Храм св. Володимира церква планує знести, а на тому ж місці збудувати кафедральний собор ПЦУ

«Розуміємо, що це плани, які церква хоче реалізовувати в перспективі. Однак це дуже довгий процес, і будівництву передує довгий погоджувальний процес. Якщо храм на цьому місці будуватиметься, то виключно за результатами всеукраїнського архітектурного конкурсу на місці існуючої церкви. Таку ідею Митрополит Димитрій підтримує. Містобудівна документація також передбачає таку перспективу, – каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев. – Нам важливо також, щоб на розі вулиць Антоненка-Давидовича та Червоної Калини виник якісний та добре озеленений громадський простір, що буде доступний для всіх мешканців Сихова незалежно від конфесійної приналежності».

До слова, ПЦУ має у Львові свій кафедральний храм Покрови Пресвятої Богородиці, що на вул. Грушевського, у центрі міста. Це головний собор Львівсько-Сокальської єпархії, де править служби митрополит.