Понеділок, 15 Серпня

Приватні перевізники у Львові погодились безкоштовно перевозити пенсіонерів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Приватні перевізники Львова погодились на вимогу Львівської міськради відновити безкоштовний проїзд для пенсіонерів. Тепер місто зможе розпочати процес перегляду тарифу на проїзд. Суперечка про пільгове перевезення пенсіонерів тривала з січня, повідомляє ZAXID.NET.

Раніше приватні перевізники раніше вимагали підняти вартість проїзду до 9 грн. У міській раді Львова заявили, що готові переглянути тариф лише за умови, якщо перевізники відновлять безкоштовний проїзд у транспорті. Довший час перевізники опирались цій вимозі, однак 29 листопада ГО «Асоціація перевізників Львівщини» повідомила, що перевізники готові возити пенсіонерів безкоштовно.

«Враховуючи аргументи Львівської міської ради, приватні автопідприємства, які обслуговують міські автобусні маршрути, прийняли рішення: при перегляді тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування до розміру 8-7 гривень за одну поїздку готові відновити безкоштовний проїзд для пенсіонерів», – мовиться у повідомленні асоціації перевізників.

У коментарі ZAXID.NET заступник керівника департаменту з питань ЖКГ міськради Андрій Білий підтвердив, що тепер у місті готові переглянути тариф на проїзд у міських автобусах. Зокрема, він зазначив нову вартість проїзду встановлять у межах 7-8 грн, однак остаточну цифру ще не напрацювали.

«Уже довший час у місті ведуться перемовини та дискусії з перевізниками. Перевізники спочатку шантажем вимагали коригування тарифу, погрожуючи зупинити перевезення в місті. Позиція мерії була чіткою – мінімальне коригування тарифу можливе лише за умови, що усі приватні перевізники будуть безкоштовно возити пенсіонерів. Розуміємо, що зростає заробітна плата, витрати на паливо, але ми також маємо врахувати той факт, що сьогодні люди не готові плати набагато більше, особливо, пенсіонери. Ми вдячні комунальному перевізнику АТП-1, який весь цей час не зупинявся надавати таку послугу пенсіонерам безоплатно, попри фінансові збитки. Звичайно, ще одна умова ведення перемовин щодо коригування тарифу – це якість надання послуг», – сказав він.

За словами Білого, новий тариф у місті затвердять протягом найближчих півтора місяців.

«Зараз будемо завершувати всі процедури, перевіряти в Антимонопольному комітеті всі процеси і тоді будемо виходити з пропозицією до виконавчого комітету», – зазначив він.

Додамо, що у бюджеті Львова на 2019 рік закладено 240 млн грн компенсації перевізникам за пільговиків. У цій сумі, зокрема, закладена компенсація і за перевезення пенсіонерів.

Нагадаємо, на громадських слуханнях 26 листопада львів’яни не підтримали пропозицію заборонити піднімати вартість проїзду у транспорті. Тоді ж директор комунального АТП-1 Орест Хамула заявив, що обґрунтований тариф сьогодні становить 8,21 грн.

Львівські маршрути сьогодні обслуговує комунальне АТП-1 та чотири приватні перевізники: «АТП-14630», «Міра і К», «Фіакр-Львів» та «Успіх БМ». В січні приватні перевізники відмовились від безкоштовного перевезення пенсіонерів, наомість комунальний громадський транспорт – АТП-1 і «Львівелектротранс» продовжували возити їх безкоштовно.

Share.