Прокурор Тернопільської області Микола Петришин звільнився після появи в інтернеті інформації про те, що він влаштував вечірку на робочому місці та обрaжав колег. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Йому лише 30.
В Офісі Генпрокурора нам сказали, що прокурор звільнився «за власним бажанням». А на запитання, чи пов’язане звільнення з вечіркою, яку він влаштував на робочому місці після призначення, відповіли, що це краще запитати у нього самого, інформує Громадське.
Журналісти зв’язалися із Петришиним і уточнили, з чим же пов’язане таке рішення. Він зазначив, що найближчими днями надасть розширений коментар, а поки не хоче відповідати.
15 вересня 2020 року Микола Петришин став новим прокурором Тернопільської області став. Одразу ж після призначення він влаштував вечірку з алкoголем на своєму робочому місці та обрaжав колег.
За словами засновника організації StateWatch Олександра Лєменова, коли Петришин випив, то почав вимагати вірності від підлеглих та орієнтуватися на його особисті вказівки, а не на закон. Тих, хто відмовився це робити, експрокурор начебто грозився «“**ати їх, як свиней».
Сам прокурор сказав, що ніякого пияцтва мне було. 16 вересня засідання дисциплінарної комісії Генпрокуратури вирішило звільнити Петришина. Він сказав, що в нього в кабінеті була комісія з Офісу генпрокурора, яка не зафіксувала «фактів розпиття алкoголю».
Представляючи Миколу Петришина колективу заступник генпрокурора Ігор Мустеца сказав, що він пройшов атестацію.
Дуже цікава біографія Петришина. Протягом 2012-2014 років працював слідчим, потім старшим слідчим Львівської прокуратури. Протягом 2014-2015 рр. був слідчим в особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління Генеральної прокуратури України. Потім піднявся на посаду військового прокурора Донецького (липень-жовтень 2015) і Дарницького (жовтень 2015-вересень 2020) гарнізонів.
За два роки роботи в київській прокуратурі обжився будинком, трьома квартирами та землею. Згідно з електронною декларацією, Микола Степанович Петришин жодного майна чи заощаджень у 2013 році не задекларував, повідомляє Центр протидії корупції. Значно краще справи у слідчого пішли після переїзду в столицю та влаштування до Військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України.
У декларації за 2015 рік Петришин вказав 286 000 зарплати та майже 20 тисяч матеріальної допомоги, а ще – дружину. Вона працювала в прокуратурі Київської області та задекларувала у 2015-му 75 000 гривень доходу. Спільно на двох подружжя задекларувало 300 тисяч гривень збережень, дві квартири (одна – тещина, інша – дружини), 200-метровий будинок і земельну ділянку (все на дружині), офіс (теж на дружині) та два автомобілі – «Тойту Кемрі» 2009 року випуску та «Мазду CX-7». Обидва оформлені на дружину-прокурора.
У декларації за 2016 рік у Миколи Степановича з’явилася іще одна, третя, квартира, якою він володіє лише частково – 20%, а у тещі військового прокурора Кіщак Наталії Іванівни – новенький Nissan Qashqai 2016 року випуску. Чим конкретно зараз займається теща Петришина – невідомо, однак до 2009 року, згідно з Єдиним реєстром юросіб, вона була самозайнятою особою – займалася роздрібною торгівлею з лотків на ринку.
У декларації за 2019 рік додалася ще одна земельна ділянка площею 2500 кв. м., та дві автівки — Audi A3 та Audi A5, їх вартість 390 тисяч гривень та 524 тисячі відповідно. Остання автівка оформлена на дружину Петришина Ганну, яка працює помічницею народного депутата від “Слуги народу” Оксани Гринчук.