Понеділок, 17 Травня

Прокуратура відкрила справу проти Порошенка через призначення суддів Верховного суду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова завела 5 справ проти Петра Порошенка за призначення суддів Верховного Суду у 2017 і 2019 роках.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, передає Hromadske.

Справу відкрили на підставі звернення працівників Верховного суду України.

Вони переконують, що підстави для указів Порошенка від 10 листопада 2017 року № 357/2017 та від 7 травня 2019-го № 195/2019 «Про призначення суддів Верховного Суду» не відповідають нормам Конституції України та закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Також у зверненні працівники суду вказали, що їх незаконно позбавили права на працю і її оплату через так звану ліквідацією Верховного суду.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу. У разі доведення вини Порошенку загрожує ув’язнення від 5 до 10 років.

Розслідування у п’яти кримінальних провадженнях за цими фактами 7 квітня доручили слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу генпрокурора.

Зазначимо, що Ірина Венедіктова брала участь у конкурсі на зайняття посади судді у реформованому Верховному суді, проте не набрала достатньо балів.

Нагадаємо, 19 лютого Конституційний суд визнав неконституційними положення судової реформи 2016 року у частині ліквідації Верховного суду України та проведення конкурсу на посади до нового Верховного суду.

Share.