Понеділок, 20 Травня

Професійні львівські хірурги заново пришили молодому будівельнику відірвану руку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

23-річному молодому будівельнику Нестору із Старосамбірського району на Львівщині вдалось врятувати ліву руку, яка трималася лише на шматочках шкіри. Кістка, судини, нерви, сухожилля – все було пошматоване. Надії на порятунок першочергово не було, інформує Zaxid.net.

Незважаючи, на перший погляд, на безвихідну ситуацію, хірурги Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги ризикнули та зробили свою справу вдало. Вони складали кістки, зшивали судини, сухожилля, нерви заново. Від моменту операції пройшло лише п’ять днів і рука у хлопця працює.

Нестор розповів лікарям, що працював на будівництві. Він закладав у вимкнену електричну бетономішалку пісок, цемент, коли хтось випадково її увімкнув і руку хлопця затягнуло і пошматувало. Він намагався допомогти собі правою рукою і йому розтрощило палець і на правій руці.

До львівської лікарні швидкої медичної допомоги хлопця привезли з важкою зовнішньою кровотечею. При таких травмах, як правило, проводять ампутацію. Але хірурги вирішили спробувати врятувати хлопцеві руку.

Оперувати хлопця взявся хірург Гнат Герич. Його асистентами були Остап Зубач і лікарі-інтерни Богдан Гель та Петро Домбровський.

Операція тривала шість годин. Ліва рука хлопця була ушкоджена в критичній зоні, де зосереджені дрібні судини, артерії, нерви, а у пацієнта ще й були повністю вирвані сухожилля. Операція була надважкою.

«Операція була важкою, доводилося руку збирати поетапно. Збирали і фіксували кістку, під мікроскопом зшивали судини, нерви, сухожилля. Нам дуже хотілося врятувати хлопцеві руку, тож ми з нетерпінням чекати три дні, протягом яких мало стати відомо – працює рука чи ні. Минуло вже п’ять днів, рука працює, хлопець ворушить, згинає пальці. І це тішить», – розповів ZAXID.NET Гнат Герич.

Під загрозою ампутації був і четвертий палець на правій руці. Його також довелося збирати докупи по частинах.

За словами Гната Герича (син відомого хірурга, професора Ігоря Герича), попереду на хлопця чекає ще кілька коригуючих операцій, та вони вже нескладні (пересадка шкіри тощо). Але ліва рука і палець на правій руці у хлопця будуть працювати повноцінно.