Продовжує “життя” органу. У Львові пересадили печінку завдяки апарату Liver Assist

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські хірурги пересадили печінку через 14 годин після взяття її від донора завдяки апарату Liver Assist. Цей апарат подовжує “життя” органа поза організмом, насичуючи його киснем, та покращує його стан. Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова, пише Суспільне.

Як зазначають у лікарні, досі такий апарат був лише у Києві, зараз він є також у Львові.

Печінку пересадили 40-річному мешканцю Ужгорода. У нього був цироз печінки.

“Пацієнт був з декомпенсованим цирозом печінки вірусного генезу, жовтяницею паренхіматозною. Він був госпіталізований у вкрай важкому стані. Остання його надія на продовження життя — була трансплантація печінки”, — розповів завідувач Центру хірургії та онкології Св Пантелеймона Андрій Гоцуленко.

Доноркою для пацієнта стала 36-річна мешканка Мукачево. Вона померла через інсульт. Відтак орган довелося транспортувати звідти до Львова. Це чотири години в дорозі.

“Ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконанням тестів на сумісність. Разом — 14 годин, у той час, як печінка поза тілом “живе” всього 12. Аби врятувати ситуацію лікарі залучили перфузійну машину Liver Assist. В апараті орган пробув близько 5 годин. Після того його успішно пересадили реципієнту”, — розповіли у Першому ТМО.

У пацієнта післяопераційний період минув добре. На третій тиждень після пересадки чоловік повернувся додому.