П’ятниця, 19 Квітня

Президент та прем’єрка Фінляндії заявили про підтримку вступу країни до НАТО

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Фінляндії Саулі Ніїністе та прем’єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу.

Про це повідомляє пресслужба президента Фінляндії, пише Суспільне.

Як зазначається у тексті заяви, навесні цього року відбулася важлива дискусія щодо можливого членства Фінляндії в НАТО.

“Потрібен був час, щоб парламент і все суспільство визначили свою позицію з цього питання. Потрібен був час для тісних міжнародних контактів з НАТО та її країнами-членами, а також зі Швецією. Ми хотіли надати дискусії потрібний простір”, — йдеться у заяві.

Відтак керівництво країни дійшло рішення що Фінляндія має увійти до складу Північноатлантичного альянсу.

“Тепер, коли момент ухвалення рішення близький, ми заявляємо про наші рівні погляди, у тому числі для інформації парламентським групам та партіям. Членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії. Ставши членом НАТО, Фінляндія зміцнить весь Альянс. Фінляндія має негайно подати заявку на членство в НАТО”, — наголошується у тексті заяви.

Президент та прем’єрка Фінляндії сподіваються, що кроки, необхідні для ухвалення цього рішення, будуть швидко здійснені протягом наступних кількох днів.

Раніше у НАТО обіцяли розглянути заявку Фінляндії у прискореному режимі. Спочатку країна отримує статус кандидата, а потім у парламенті всіх 30 держав-членів НАТО повинні схвалити прийняття нового члена.