Неділя, 26 Травня

Президент підписав закон про масове тестування на коронавірус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає масове тестування українців на коронавірус.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Закон “Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”  вводить низку змін до законодавства, які будуть діяти під час карантину і ще протягом двох місяців з моменту його скасування.

Відповідно до закону, в Україні запроваджується обов’язкове тестування пацієнтів з ознаками коронавірусу та контактних осіб на амбулаторному та стаціонарному рівнях.

Також обов’язкове тестування поширюється на медичних працівників, які працюють з хворими на Covid-19, співробітників поліції, Національної гвардії та інших працівників, залучених до боротьби з коронавірусом.

– Міністерство охорони здоров’я України повинно регулярно оновлювати алгоритм тестування з узгодженням з рекомендаціями ВООЗ та Центру з контролю та профілактики захворювань США, – заявили в Офісі президента.

Закон також надає право залучати на волонтерських засадах до протидії поширенню коронавірусу лікарів-інтернів, а також лікарів-фахівців, які ще не мають кваліфікаційної категорії.

Людям, які лікуються в лікарнях або перебувають на самоізоляції, виплачується допомога з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу), незалежно від страхового стажу. У разі, якщо на лікуванні або самоізоляції перебувають медичні працівники, їм передбачена виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати, незалежно від страхового стажу.

“Уряд і МОЗ повинні оприлюднити на офіційному сайті інформацію про результати тестування та кількість тестів, проведених на амбулаторному та стаціонарному рівнях; забезпеченість закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, виробами медичного призначення; кількість та кваліфікацію залученого до боротьби з COVID-19 медичного персоналу; проведення закупівель, отримання та розподіл лікарських засобів”, – наголошується в повідомленні.

Закон набирає чинності з дня його публікації.