Понеділок, 20 Травня

Прем’єр Словаччини: В Україні пообіцяли продати 2 млн масок, але їх перехопили німці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прем’єр-міністр Словаччини Пітер Пеллегріні стверджує, що в Україні йому пообіцяли продати 2 мільйони медичних масок, але у підсумку їх перепродали німцям. МЗС України каже, що офіційно на рівні держави жодних угод не було.

Про це Пеллегріні заявив в ефірі місцевого телебачення 15 березня, передає tasr.

За його словами, зараз між країнами у світі «йде війна» за медичні маски. Він розповів, що в Україні зарезервували 2 мільйони масок за ціною 1,2 мільйона євро, але продавець поставив умову — платити треба готівкою.

«Ми кладемо 1,2 мільйона євро готівкою у валізу та відправляємо урядовий борт за масками… Але там з’явився дилер з Німеччини та скупив усі маски», — сказав Пеллегріні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже прокоментував цю заяву. Зокрема він підтвердив, що країни у світі полюють за масками і респіраторами: він пообіцяв розповісти багато «цікавезних історій, коли все закінчиться».

«А зараз скажу одне: якщо Словаччина дійсно намагалася купити маски, то планувала це в обхід нашого законодавства. Експорт мінімум до 6 червня заборонено. Спроби наших компаній і ділків на замовлення будь-кого з-за кордону експортувати — незаконні», — запевнив він.

Кулеба наголосив, що такі спроби «жорстко блокуватиме» разом з МВС та митницею.

11 березня Кабінет міністрів України заборонив експорт медичних масок та інших засобів захисту через зростання попиту на них серед українців, який пов’язаний з коронавірусом.