Повітряні сили про нічні прильоти: ЗСУ потрібно більше засобів ППО

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час нічної повітряної атаки російські окупанти застосували ракети морського та повітряного базування, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Під час телемарафону він пояснив, що спершу літаками Ту-22МЗ була атакована Донецька область, а саме місто Краматорськ, після цього відбулися пуски 20 ракет з винищувачів Ту-95 з району Каспію.

“По всій території нашої країни фактично працювала ППО, в тих областях, де був маршрут слідування ракет. І якщо додамо “Калібри” з Чорного моря, то нам вдалося збити з 24 крилатих ракет 16. На жаль, не вдалося знищити ракети Х-22. Як знаєте, ці ракети атакують по балістичній траєкторії“, – розповів речник, додаючи, що цього разу обійшлося без застосування ударних БпЛА.

Він розповів, що росіяни також здійснили пуски з установок С-300 та С-400. З їх допомогою вони атакували Запорізьку та Донецьку області балістичними ракетами.

Щодо характеру атаки, він розповів, що ворог застосовує крилаті ракети, які рухаються в один бік, змінюючи курс.

“Людина, яка пише повідомлення в нашому Telegram-каналі, пише фактично три слова, щоб швидше повідомити, а ракета в той час вже розвертається в інший бік. Тому ворог програмує маршрути ракети, щоб заплутати протиповітряну оборону, ввести нас в оману, – пояснює військовий. – Зрештою Повітряні сили готові до таких речей. Єдине питання, що нам потрібно більше засобів, щоб більше ракет знищувати на підступі до наших кордонів“.

“Куди саме намагалися поцілити (росіяни – ред.) ми про це публічно не говоримо. Ми можемо говорити по областях, об’єкти критичної інфраструктури, чи можливо військові об’єкти. Про наслідки вже будуть повідомляти очільники ОВА. Тому що ця інформація є чутливою і ворог може зробити певні висновки”, – сказав Ігнат.

Під ранок 15 серпня росіяни обстріляли Львів та область ракетами. Є руйнування приватних будинків, обійшлося без жертв.