Неділя, 26 Травня

Повістка – лише засіб оповіщення, її не можна оскаржити в будь-якому суді – Верховний Суд

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховний Суд пояснив, чи можна оскаржити повістку до військкомату в суді. Якщо вам вручили повістку і ви не згідні з цим, то можна зазначати, що вона складена з порушеннями.

Якщо людину викликали, але вона не прийшла, місцеві ТЦКСП можуть трактувати це як ухилення від мобілізації, що тягне за собою кримінальну відповідальність.

Повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді. Цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок відповідно до Закону України “Про військовий обов`язок і військову службу”. До такого висновку дійшов Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, із початком повномасштабного російського вторгнення в Україні оголошено загальну мобілізацію. По всій країні чоловікам призовного віку роздають повістки, що зобов’язує їх з’явитися у військкомат для наступного несення військової служби або ж підтвердження непридатності.

Якщо вам виписали повістку на блокпості та ви за неї розписалися, обов’язково потрібно прийти до військкомату.

Також можна підписати повістку, але можна зазначати, що вона складена з порушеннями. Там немає поля для цього – можна зробити напис на вільному місці, поставивши дату і підпис. Вказати, що є факти підробки документа, тому що повістку заповнює неуповноважена особа.

Якщо людину викликали, але вона не прийшла, місцеві ТЦКСП можуть трактувати це як ухилення від мобілізації, що тягне за собою кримінальну відповідальність. За ухилення від військової служби при мобілізації в умовах війни передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.

До слова, нещодавно начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Юрій Максимів розповів, шо українська армія потребує доукомплектування та доповнення. Саме тому необхідно продовжувати мобілізацію. Повістки варто очікувати усім військовозобов’язаним чоловікам до 60 років.