Понеділок, 24 Січня

Потяг зі Львова до Любліна планують запустити влітку наступного року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рух потягів за новим маршрутом Львів – Люблін планують розпочати на початку літа в 2019 року.

Про це стало відомо після завершення перемовин між міністрами інфраструктури України та Польщі, які відбулися 4-5 грудня в Києві, пише ЦТС.

“Думаю, що цей потяг може бути вже у розкладі з червня 2019 року або найпізніше – зимою”, – зауважив очільник польського відомства Анджей Адамчик.

За словами польського міністра, наразі існує три варіанти такої подорожі.

Найбільш реалістичним вважають пересадку пасажирів з польського потягу в український. Проте розглядають також можливість використання вагонів з автоматичною зміною ширини колісної бази та будівництво нових залізничних шляхів.

Натомість міністр інфраструктури України розповів, що зараз активно ведуться перемовини про збільшення кількості маршрутів між Україною та Польщею.

Окрім запуску регулярного залізничного маршруту Львів – Люблін, мова йде і про відновлення пасажирських перевезень на лінії Нижанковичі – Мальховіце – Перемишль.

Зауважимо, що про перспективу відкриття прямого маршруту Львів – Люблін стало відомо після візиту українського міністра інфраструктури до Польщі у червні 2018 року.

Відновлення залізничного сполучення Нижанковичі – Мальховіце – Перемишль особливо важливе в контексті будівництва на українсько-польському кордоні нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховіце». Адже це допоможе суттєво розширити можливості для подорожей та зменшить навантаження на інші митні переходи в регіоні.

Запровадження двох нових маршрутів є логічним наслідком збільшення пасажиропотоку між двома країнами. До цього процесу вже долучилася Укрзалізниця, яка з 8 грудня запускає безпересадкові вагони Київ – Вроцлав – Київ через Львів.

Перший потяг з безпересадковими вагонами відправлятиметься з Києва 8 грудня о 14:07, у Львів прибуватиме о 19:57, а відправлятиметься зі Львова о 23:40, далі о 3:10 він прибуватиме в Перемишль, звідки відправлятиметься о 4:37. Потяг їхатиме також через Ярослав, Ланцут, Жешув, Тарнув, Краків, Ченстохову, Ополе. Зокрема у Кракові потяг буде о 7:56, а у Вроцлав прибуватиме об 11:25.

У зворотному напрямку поїзд відправлятиметься о 16:30, до Кракова він прибуватиме о 19:43, у Жешув – о 21:58, у Перемишль – о 23:19, у Львів – о 5:40. Виїжджатиме зі Львова потяг об 11:26 і прибуватиме в Київ о 17:14.

Share.