Вівторок, 21 Травня

Постраждала після обстрілу пологового будинку у Маріуполі прокоментувала події 9 березня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Російські окупаційні війська 9 березня відкрили вогонь з артилерії по Маріуполю. Під обстріл потрапив пологовий будинок, в якому на той момент знаходилося багато вагітних, породіль і персоналу, пише ТСН.

Після нападу світ облетіло фото дівчини з обстріляного міста – Маріанни Вишемирської (Підгурської), яка в той момент була на останніх термінах вагітності. Знімок зробив фотограф Євген Малолітка для Associated Press.

Блогерка назвала себе «аполітичною» і не вказала, хто саме здійснював обстріли.

Знімок вагітної дівчини з пораненнями на обличчі шокував світ, але російська пропаганда в один голос заявляла, що дане фото, як і сам обстріл пологового будинку – фейк, а сама Маріанна нібито знялася в постановочній фотосесії. Сторінку дівчини в Instagram швидко знайшли, тому що Вишемірська – модель і б’юті-блогер. Зараз, майже через місяць після події, дівчина розповіла в Instagram-stories, що ж сталося насправді.

Маріанна Підгурська народилася в тимчасово окупованій Макіївці Донецької області. Потім жила в захопленому проросійськими бойовиками Донецьку, а в 2020 році вона переїхала до Маріуполя. Працювала моделлю в агентстві L’Fashion Models, брала участь в модних показах і рекламних кампаніях. У 2021 році Маріанна Підгурська вийшла заміж за Юрія Вишемирського.

Жінка не повідомила, де вона перебуває зараз. Однак відомо, що Маріанна дала інтерв’ю російським журналістам Денису Сєлєзньову і Крістіні Мєльніковій, в якому розповіла ту ж версію подій, яку пізніше оприлюднила у своєму профілі в Instagram.

Дівчина розповіла, що буквально з 2 березня в Маріуполі не було електрики, води і газу. Виїхати з міста було неможливо.

6 березня дівчина прийшла в пологовий будинок №3 в Маріуполі.

“Не плутайте перший пологовий будинок. Який перинатальний центр і розташований на околиці Маріуполя – його в кінці лютого зайняли військові. Тобто, вони попросили всіх породіль, щоби ті відправлялися додому, інших перевели в третій пологовий будинок, в якому я перебувала з 6-го березня по 9-е березня включно. Тобто він функціонував, в ньому знаходився персонал, вагітні та породіллі. Вже 9-го березня сталося те, що сталося, як це сталося незрозуміло”, – сказала дівчина, зазначивши, що сама в той момент нічого не чула.

За її словами, це все ж таки був не авіаудар. За словами Маріанни, вагітні та породіллі перебували на перших-других поверхах лікарні. Ті, кому було дуже страшно – в підвалі. Після вибуху жінок евакуювали в підвал, а звідти буквально вже за п’ять хвилин почали евакуювати на виїзд.

“Спершу евакуювали поранених, потім породіль з дітками, слідом вагітних і в останню чергу мирних жителів – у нас з навколишніх будинків люди приходили і сиділи в підвалі. Я евакуювалася одна з останніх, тому що у мене поранень ніяких особливих не було, лише невелике розсічення, тому я пропустила перед собою всіх інших дівчаток, хто панікував сильно”, – розповіла постраждала.

Також Вишемирська додала, що згоди на фото не давала, і навіть просила фотографа цього не робити. Також вона не давала згоди на публікацію знімка.

“Я вийшла на вулицю і просила поліцію, щоби вони піднялися зі мною на другий поверх в мою палату, щоби забрати речі. У мене там залишилися документи, дитячі речі. І тому я, напевно, ще хвилин 30 провела під пологовим будинком, власне там мене і фотографували. Коли я побачила, що репортер робить фото я його попросила, щоби він цього не робив, тому що мені це не потрібно, і я цього не хочу”, – сказала Маріанна.

В кінці інтерв’ю журналісти запропонували Маріанні звернутися до президента Володимира Зеленського. Жінка попросила «шукати компроміси» і «домовлятися» з росією.

Проте, знімок з дівчиною облетів вже весь світ і побував на перших шпальтах багатьох газет. Зазначимо, 10 березня Маріанна народила доньку.