Понеділок, 15 Квітня

Посольство США розглядає можливість переїзду на захід України – BuzzFeed

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Посольство США у Києві розглядає плани на випадок можливого нападу Росії і розглядає можливість переїзду на захід України.

Як пише “Європейська правда”, про це йдеться у матеріалі BuzzFeed.

Зазначається, що поки посольство не прийняло жодних рішень з цього приводу. Однак переїзд кудись на захід України активно обговорюється, повідомляє джерело BuzzFeed.

На прохання прокоментувати, представник Держдепартаменту сказав BuzzFeed News: “Наразі нам нічого не оголошувати”.

Посольство США в Києві залишається відкритим для більшості консульських послуг, сказав речник, додавши: “Як ми продовжуємо радити, громадянам США в Україні варто розглянути можливість виїзду зараз з використанням комерційного чи іншого приватного транспорту”.

Президент Джо Байден напередодні закликав громадян США покинути Україну. “Я думаю, що було б розумно покинути країну”, – сказав Байден під час пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

“Я не говорю про наш дипломатичний корпус. Я говорю про тамтешніх американців. Я не хочу, щоб вони потрапили під перехресний вогонь” – сказав він.

Нагадаємо, 24 січня ​​Держдеп США оприлюднив заяву про наказ евакуюватися з України родичам своїх дипломатів та про дозвіл на виїзд частини своїх чинних співробітників.

На додачу, 26 січня США закликали американців в Україні розглянути питання про негайний виїзд додому з огляду на непередбачувану ситуацію, та повторили цей заклик і після пресконференції президента України Володимира Зеленського, на якій він закликав “не нагнітати паніку” щодо війни з Росією, тому що це шкодить економіці України, та назвав помилкою евакуацію частини співробітників посольств.

У Міністерстві закордонних справ України назвали передчасним рішення Держдепу США вивозити з Києва родини співробітників та зауважили, що у безпековій ситуації фактично не сталося змін.