Вівторок, 5 Грудня

Пошкоджену через ДТП браму Личаківського кладовища демонтують для ремонту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Пошкоджену вхідну браму Личаківського кладовища демонтують для проведення ремонту. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради. У браму в ніч на 15 січня в’їхало авто, пише Суспільне.

Брама змістилася та вкрилася тріщинами. Для проведення ремонту конструкцію потрібно демонтувати. Про це розповів керівник ЛКП “Музей-заповідник “Личаківський цвинтар” Олександр Дмитрів.

“Кам’яна основа змістилася орієнтовно на 10 см, вся у тріщинах. Конструкцію потрібно демонтувати та заново збирати. Ремонті роботи має оплатити водій-порушник. Це зазначено у протоколі поліції. Яка це має бути сума — поки не відомо. Оскільки реставраційна компанія, яку ми залучили, ще складає кошторис відновлювальних робіт”, — розповів Олександр Дмитрів.

Пошкоджена брама — це одна з двох головних брам. Вона розташована з боку вулиці Шимзерів. Її збудували 1901 р. в неоготичному стилі з пісковика. На брамі розміщений медальйон із зображенням Матері Божої, авторства Еміля Шредля. Востаннє ремонтно-реставраційні роботи цієї брами виконували у 2015 році.